• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SARRISous-vide, vaření ve vakuu při konstantní nízké teplotě
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    Lehky upgrade ;)

    KELDA
    KELDA --- ---
    NECRO_BUTCHER: Jeden z receptu:

    KELDA
    KELDA --- ---
    NECRO_BUTCHER: Ano muj jmenovec to uděělal velmi dobře - a je o prukopnik. Jen je to trochu komplikovaně napsané, mam ji doma

    Doporučuji ještě:
    Sous vide u vás doma - Fetterman, Lisa Q. - Megaknihy.cz
    https://www.megaknihy.cz/romany-povidky-novely/3355757-sous-vide-u-vas-doma.html?search_pos=2

    Pak koukam zde:
    Sous Vide Recipes
    https://recipes.anovaculinary.com/
    https://www.sousviderecepty.cz/

    Jinak dost se liší tabulky, což je dobré zkoušet a zvolit si svůj zdroj
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TOM_HOST: Moc nevidim důvod, proč bys to dělal
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    Tak me napada … da se udelat sous vide burger? :)
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    TOM_HOST: aplikace anova :-)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ASACHI: ups, good to know
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    Nejaka kucharka podle ktere jedete?
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    ASACHI: To me nenapadlo … zas si rikam ze 60 stupnu to snad zvladne :) ale dik!!
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    TOM_HOST: Krasny to mas, jen bacha s timdle varenim na indukci ... pac indukce, jak je vypla, tak se nechladi a je v ni dost elektroniky. Znama si takhle jednu uz oddelala slow cookerem :)
    TOM_HOST
    TOM_HOST --- ---
    Jezisek :) zatim jsem teda nadseny

    SARRI
    SARRI --- ---
    long time no see ;)

    VENIKA: jak pise KASUMI, vakuovacku pouzivam vic nez souvidovac, nejlip do mrazaku ci lednice ci na kavu. Mam k ni i hadicku a krabicky takze treba cerstve maso davam do lednice zavakuovane.

    KURE: tabulky dam na home/do zahlavi

    KELDA: pouzivam velkej nerez hrnec, pripadne anovu pridelam do instantpotu 8l nebo vujimecne i ikeackou SAMLU, malou. V praci jsme jednou pouzili na party i obrovskou s dvema Anovama najednou. Na steaky pred grilovanim. Blby jenom je, ze neni stavena na takovy mnozstvi vody a deformuje se. U male je to jedno, ta vydrzi. Kazdopadne Samla moc neizoluje

    MR_DAN: ikeacky zip locky mam ozkouseny kdyz jsem nemela vakuovacku nebo mi dosla do ni napln, pricjytavam ale svorkou k okraji nadoby

    MOODYCAT: zeleny chrest s maslem je pecka
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    WITTGENSTEIN: asi zalezi kdo dela jakej rez. Ja delam sousvide jen ty horni hrbety a do 46 st. nahraty lazne hazim na cca pul hodku sacek se 4ma nejlepsima kusama kazdej +- 160g
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    DEVIL: Na jak dlouho ten losos?
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: urcite. i klidne jen pres noc.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    DEVIL: ma brine smysl na jeden den? treba 24 hodin?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KELDA: zalezi jak konzervativni rodinu mas. jestli chces stavnaty naruzovely veprovy a nikoho to nedoradi, proc ne. v pripade ze ne a chces to mit ala pulled pork 'na suchy trasne' neni na pork imho sous vide moc treba.
    podle me nejlip udelas kdyz kterykoliv maso napichas jednduchym brine podle ruhlamana. ja to tak delam. jakykoliv jiny marinovani nema imho cenu, pokud neochuti maso skrz na skrz.
    brine recept je: 4l vody, 225g sul, 125g cukr, 30g pepr, cibule, par bay leaves, tarragon/parsley. svaris, vychladis a napichas maso/nalozis na par dni. ja napichavam, protoze je to rychlejsi a muzes tak lehce upravit maso na kostech, cely turkey, kurata, na co vzpomenes.
    na veprovou krkovici na gril je nejlepsi nalozit na par hodin do ananas nebo kiwi stavy, ktery tenderizujou bromelainem a actidinem nebo neco takovyho.
    doporucoval bych v tom pripade to kruti. to je levny, brinovanim mu absolutne zvednes moralku a jestli ho budes delat sous vide, kde jde jednduse kontrolovat teplota upravy, taks uz predem vyhral. delal bych teda vykosteny a svazany stehna s dovnitr nakou bylinou s citronem treba (ten tarragon nebo naka asijska bazalka by tomu dala smrnc) nebo i prso svazat a udelat stejne. nevim kdo kolik sezere, ale pocitej treba 2 platky kazdej. tak bych dal 2 stehna jedno prso nebo naopak jestli maj radi bily maso. na konci, nevim jestli mas letlampu, to muzes sezehnout a nebo se s tim nesrat a dat to zhnednout na panev a mocne to polejt nakym grand marnier a zaflambovat, aby videli zac je toho loket :D

    kureci je na sous vide moc nizky, pokud nedelas nakou high class function o 30ti exekutivech a potrebujes stavnaty chicken supreme... na zbytek kurete je tu trouba...
    KELDA
    KELDA --- ---
    DEVIL: izotyp ale pravdu mi to chybí grilovací tečka na konci. Jde o zajímavé menu avšak pro malou rodinnou párty nebudu připravovat stolování jako na svatbě to si nezaslouží :)

    Ideální je pro mě klasicky připravit maso Sweet a pak ho rychle ohřát na grilu nebo spíš mu udělat kůrku. Právě nějaké větší kusy masa to je téma otázky. Co tak nějaký velký kus například krůtí stehno s kostí nebo kuřecí paličky nebo ramínko vepřové. Avšak kdyby byl nějaký vyzkoušený typ na naložení apřípravu bylo by super


    Naposledy jsem dělal právě paličky kuřecí a byl jsem překvapený jaké byly bohužel kuřecí paličky v kvalitě kvalitního kuřecího masa nelze koupit nebo alespoň nemám k tomu přístup
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam