• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    KATIA: Ale rozhodne to pouzitelne je, mela to kamoska, jen to neni moc vzhledny a jak bylo receno, musis mit docela velkou spotrebu
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    KATIA: já klíčím v zavařovačce, jsme dva a muž to moc nejí, takže mi to bohatě stačí, tohle by mi akorát zabíralo místo. Ale ta zavařovačka funguje fakt výborně.
    KATIA
    KATIA --- ---
    Vím, že tady mnozí klíčíte - je tohle použitelné? Nebo blbost? https://www.slevomat.cz/...trova-biomiska-na-kliceni-a-30-druhu-semen?filtersHash=7051b7&position=15
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    PABLITOS: to ja uz vim davno, bohuzel, je zadana;)
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    MAR_TINA: Potrebujes! Moc velke dobro. Ja to kupuju v japonskem obchode, tady se najde cely svet.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Panenka Wellington

    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    BERUSKA_CA: potebuju čajové nudle!
    A taky edamane v lepším stavu, tady se moc koupit nedají.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    CMLKA: mne prekvapila jejich smes morskych plodu, proslo to pres muze, ktery je udelal k veceri jako frutti di mare a velmi dobre!
    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    MAR_TINA: Jo to taky delam. Se semenama, bobulema a nudlema ze zeleneho caje:


    PABLITOS
    PABLITOS --- ---
    Já jsem se tu asi zamiloval, jenom ještě nevím do které...
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Plněná paprika.

    CMLKA
    CMLKA --- ---
    MAR_TINA: taky jsem je koupila :) jdu je hodit do curry
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    V lidlu měli krevety, vždycky orestovane dva druhy zeleniny na seznamovém oleji, česnek, sůl. K podávání sladká čili omáčka.



    SARAJ
    SARAJ --- ---
    Nasla jsem doma kvetak a nemela jsem chut na klasickou polivku, takze mrkev, curry, chilli a zbytek cocky.

    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Dnešní menu :) na oběd boloňská, na véču gulášová polévka a na svačinu musím ochutnat ten pofidérní zelený dort, co včera vytvořil puboš v rámci nějaké prohrané sázky s kamarádkou :D

    POHODAVOLE
    POHODAVOLE --- ---
    ACIDQA KOCHANSKA_CH: dekuji damy :)

    Vcera jsem nakladal :)

    BEBERA
    BEBERA --- ---
    REGIS: na bezvaječné korpusy jsou recepty na stránkách veganotic.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BONEMINA: 1/2 kg bílých fazolí propláchnete a necháte stát přes noc ve vodě.
    Cca 2-2,5 hod. před obědem nakrájíte nadrobno 1 menší cibuli a 15 g kvalitní slaniny. Tu opražíte na 2 lžících oleje. Přidáte 1 středně velkou nadrobno nastrouhanou mrkev a jemně ji opražíte. Následně přidáte propláchnuté fazole. Směs posypete lžící majoránky, pepře dle vlastní chuti, lžičkou papriky, 2 drcenými stroužky česneku (nebo 1 lžičkou naloženého) a zalijete cca 3/4 l vývaru (nebo vody, ale vývar je prostě lepší), množství, aby bylo cca 1 cm nad povrchem fazolí. Dusíte na mírnou teplotu pod pokličkou cca 2 hod. (průběžně kontrolujete, aby se fazole nepřipálily). Následně je promícháte, přidáte jednu 12 % smetanu a teprve teď osolíte.
    V závěru přidejte lžíci nakrájené zelené petrželky a jemně promíchejte.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ILLUZE: bile fazole na smetane zni jako neco, k cemu potrebuju recept, prosim.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Bílé fazole s petrželí na smetaně s Anguso klobásou.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Česnečka s petrželí, medvědím česnekem a tahavým ementálem.
    Vykostěný králík pečený v pršutu na dijonský způsob, mandlový knedlík.



    REGIS
    REGIS --- ---
    Zachraňte mě prosím! :) Potřebuju vyrobit bezvaječný a bezoříškový (bez kokosu, bez sezamu...) světlý dort. Trochu se bojím, jestli je to vůbec možné aby zároveň měl nějakou chuť. Máte někdo ověřený recept prosím?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam