• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MAKROUSEK, HOWKING:
    Due to the floating timeline, Homer's age has changed occasionally as the series developed; he was 34 in the early episodes,[7] 36 in season four,[11] 38 and 39 in season eight,[12] and 40 in the eighteenth season,[13] although even in those seasons his age is inconsistent.[1] In the fourth season episode "Duffless", Homer's drivers license shows his birthdate of being May 12, 1956,[14] which would have made him 36 years old at the time of the episode. During Bill Oakley and Josh Weinstein's period as showrunners, they found that as they aged, Homer seemed to become older too, so they increased his age to 38.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    MAKROUSEK: Tak tady něco nesedí! :D
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    MAKROUSEK: Jo tomu je málo. Tomu jsem se taky divil. On má snad 28. (Barta měli po střední a ten má 10)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    HOWKING: A vis, kolik je Homeru Simpsonovi?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    SALVATOR: Měl 30. Ale na to fakt podle mě nevypadal ani náhodou. Zvlášť ve 14-ti poznáš byť jen o rok staršího a máš na staré naopak přemrštěný odhad. Dneska má narozeniny a tak jsem chtěl zjisti které a na wiki mi spadla brada. Myslel jsem, že bude jen o malinko starší jak já.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    HOWKING: Já mám teda blbej odhad na všechno, věk obzvlášť a tohle je navíc jeden z lidí, u kterejch mám vůbec problém se trefit, přijde mi, že by mu mohlo bejt klidně mezi 20 a 50. Tak střelím doprostřed a řeknu 35.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Teď jsem zjistil jednu zajímavost. Ačkoli jsem fanoušek kapely od 14-ti let, tak mě nikdy nenapadlo jak je Marian Gold (skladatel Forever Young) starý v době kdy to složil. Připadal mi tak na 17 roků. Tipněte si bez googlení, kolik v tu dobu měl!
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    The World's Largest Overland Vehicles - LeTourneau's Land Trains
    https://www.youtube.com/watch?v=abGyX2uwXsw
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    Jerry Cans: The True Secret Weapon of WWII
    https://www.youtube.com/watch?v=XwUkbGHFAhs
    PISKVOR
    PISKVOR --- ---
    NELLAS: (první okénko Red Meatu s Earlem)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Delfíni skákaví rozeznávají své přátele nejen pomocí již dlouho známého pískání, ale i skrze chuť jejich moči. Naznačuje to nová studie mořského biologa Jasona Brucka ze státní univerzity Stephena F. Austina v Texasu, o které informoval měsíčník National Geographic.
    Delfíni poznají kamarády podle chuti jejich moči. O čich je připravila evoluce — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3492552-delfini-poznaji-kamarady-podle-chuti-jejich-moci-o-cich-je-pripravila-evoluce
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    Jeden moment trvá cirka minutu a půl.

    Takže například uvařit vajíčka na hniličku trvá tak čtyři momenty :)

    Což je 2256 atomů.

    10 Little-Known Units of Time | Mental Floss
    https://www.mentalfloss.com/article/60080/10-little-known-units-time

    p.s. Německý termonukleární stellarátor zkracuje dobu uvěznění plazmy na jeden atom :)
    https://cs.sciencemodern.com/11864547-german-thermonuclear-stellarator-brings-plasma-confinement-time-to-160-milliseconds
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    huh?!:)
    After the Russian Revolution of 1917, Transcathay (Ukrainian: Закитайщина, romanized: Zakytayshchyna) was a projected country in the Russian Far East. After the establishment of the Bolshevik Far Eastern Republic on April 6, 1920, Far Eastern areas with an ethnic Ukrainian majority attempted to secede and establish an entity called Green Ukraine. This movement quickly proved abortive.

    Geographically, Green Ukraine borders the present-day Chinese province of Heilongjiang and North Korea.

    Green Ukraine - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Green_Ukraine
    ARANIUS
    ARANIUS --- ---
    CDR
    CDR --- ---
    JESTEDMAN: vidím, nějaká variace na zemní hokej :)

    Jinak zde cekem poctivě se udává až 18.století. Ten článek, kde se tvrdí, že byl v Egyptě devilstick zbraní mám možná někde v záloze, se podívám večer.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    CDR: po letmém hledání se všichni odkazují na obrázky v hrobce Beni Hassan #15, ale dle "Encyclopedia of Play in Today's" se jedná o hole zahnuté, tudíž spíš hokej, zde pár obrázků https://www.alamy.com/stock-photo/beni-hasan.html
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    ALI
    ALI --- ---
    HNILOB: pardon za offtopic, ale ja zaboha nemuzu najit ceskou stranku, kde se dal napr. prepocitavat objem na "vozy skoda felicia" apod. nevite nekdo, prosim?
    CDR
    CDR --- ---
    Probírali se zde egyptské válečné vozy - dvoukoláky.
    I já k tomu mám zajímavý "špek".
    Váže se k historii žonglování (manipulace/spinování).
    Z Egypta jsou první zmínky o flowersticku/devilsticku (větší "centrální" hůlka ovládaná dvěma menšími hůlkami), například na wiki je to popsané jako holý fakt.
    Jeden z nálezů je popsán jako rovná tyčka, která má na obou koncích připevněné (provázky? smůla? klíh?) lehké kulaté sopečné kameny.
    V článku, ze kterého cituji (a který nemůžu zaboha najít), bylo tvrzeno, že v Egyptě se devilstick nepoužíval relaxačně, ani pro zábavu, ale jako zbraň.
    A zde se už dostáváme k egyptským dvoukolým vozům, tato zbraň měla být používána v nich.
    Celé to zní hrozně přitaženě za vlasy (a je to možná jen něčí fabulace, k tomu se dostanu dál v textu).
    Osobně si s devilstickem hraju asi od roku 2000, celkem solidně ho jsem schopen ovládat jednou rukou - hůlkou/handstickem, přesto je představa, že stojím vedle "řidiče" na natřásajícím se a skákajícím voze a snažím se handstickem dosáhnout takové rychlosti rotace devilsticku, aby jeho úder měl nějaký význam, aby doletěl aspoň desítku metrů a abych se trefil, taková představa je úsměvná a imho dost absurdní.
    Košík krátkých kopí, kamenů, luk, to vše by mělo daleko větší význam a účinek.
    Případně si dokážu představit něco jako bola.
    Ale devilstick?

    K oné fabulaci. Článek nejsem schopný dohledat, pamatuji si, že byl v češtině.
    Devilstick a Egypt. Je to na wiki, je to tupě kopírováno z jedné diplomové práce do druhé. A je to možná nesmysl.
    Ale vyhledat dobovou kresbu z Egypta se mi nepodařilo.
    S angličtinou moc nekamárádím (jen se základní). Ale při zběžném hledání lze narazit na zásadní rozpor, paradoxně je to na jednom webu, dva naprosto protichůdné výroky.
    Žonglování s míčky (kameny?) je doložené z nástěnných egyptských maleb, to ano, ohledně devilsticku se dozvíme toto:

    "Evidence of this form of juggling exists in drawings on Egyptian tombs."

    a o kousek dál

    "There are no drawings of devilsticks on egypt tombs, this is a rumour that spread in early american flowerstick community"

    O bojových vozech pro jistotu ani písmeno :)

    Pokud byste měl někdo doplňující informace, rád si je přečtu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam