• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PRAASHEK: no namestku, cekal jsem ze pochopis.

    Ony zajmy jsou subjektivni veci. Zcela chapu co rikas ale spis si pokladam otazku k cemu je to doby vedit. Pokud ti prisel muj fact checking nahovno coz rozhodne je kdyz vemu v potaz to kolik detailu tam je, tak jsi mohl licitovat treba nejakou pikantnost stran pribuznosti s. 3 risi .

    Takhle nam zustava mene zajimavy fakt, ze te to ze bond a saruman jsou skrze herce pribuzny, je ti fuk. Mne ta uzka propojenost proste fascinuje ale prislo mi to jako malo dulezity no :)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    RAINBOF: no myslel jsem tím, že je to celkově dost zajímavé, ale zrovna informace o bondovi, kterou tak vyzdvihuješ, je z těch míň zajímavých. Rozhodně jsem nechtěl nic přebíjet.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    PRAASHEK: no, rozhodne jsi to neprebil.
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    Archeologové odkryli 1700 let starou nadávku i s oplzlým symbolem - iDNES.cz
    https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nalez-archeologie-graffiti-stary-rim-penis.A220527_191648_zahranicni_hend
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    RAINBOF: ten fakt s bondem je asi ten nejméně zajímavý fakt z celé té zprávy :)
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    NJAL: klidne to oprav pokud vis. Zdroj je kamos z fb zitujici nekoho dalsiho. Ja jen mrknul na ten fakt s bondem.
    NJAL
    NJAL --- ---
    RAINBOF: Zda se, ze citovany zdroj nerozlisuje mezi SAS a SOE.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    Vedeli jste ze filmovy saruman byl zrejme predlohou pro jamese bonda ?

    "
    Sir Christopher Frank Carandini Lee (1922-2015), komandér Řádu britského impéria a komandér Řádu sv. Jana. Významný britský herec, který na začátku své kariéry v 60. a první polovině 70. let hrál postavy padouchů, stal se známým zejména rolí hraběte Drákuly. Od roku 1948 hrál v 266 filmech.
    Christopher Lee, syn italské komtesy, bratranec Iana Fleminga, autora Jamese Bonda, a jedna z inspirací právě pro tuhle postavu. Byl členem britské speciální jednotky SAS, zručný šermíř, na vlastní oči spatřil poslední popravu gilotinou ve Francii, milovník Hobita i Pána prstenů, který se s Tolkienem i osobně setkal. Drákula, rytíř Jedi i temný Sith, metalový zpěvák, čaroděj Saruman a v neposlední řadě i člověk, co přesně ví, jaký zvuk lidé vydávají, když jsou bodnutí do zad.
    Jako člen SAS se osobně znal se dvěma "atentátníky" na Heydricha a podílel se na jejich výcviku. Při jedné návštěvě ČR se nechal slyšet, že česká armáda před 2. světovou válkou byla špičková, a že kdybychom s Hitlerem tehdy bojovali, tak si myslí, že bychom se ubránili. Za války mu pomáhalo, že uměl naprosto perfektně německy. Kromě němčiny a angličtiny hovořil dalšími šesti jazyky.

    "
    CDR
    CDR --- ---
    Marie Navarová, bývalá zdravotní sestra, poskytla R.Heydrichovi první pomoc.
    Po válce za to nafasovala 8 let.


    Marie Navarová pomohla Heydrichovi a skončila ve vězení. Odsoudili ji nacisti i komunisti | ČtiDoma.cz
    https://www.ctidoma.cz/historie/marie-navarova-pomohla-heydrichovi-skoncila-ve-vezeni-odsoudili-ji-nacisti-i-komunisty
    STENNY
    STENNY --- ---
    Jedním z jazyků, kterými se mluví v Mexiku, je Chalcatongo Mixtec. Má jen pár tisíc mluvčích (ale kniha o jeho gramatice existuje), zato mu chybí jakýkoliv způsob, jak vyjádřit uzavřenou otázku (ano/ne). Věty "Je to hodně divné." a "Je to hodně divné?" jsou v něm nerozeznatelné.
    Údajně jde o jediný známý jazyk, který tuto "otázkovitost" postrádá.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    MAKROUSEK, HOWKING:
    Due to the floating timeline, Homer's age has changed occasionally as the series developed; he was 34 in the early episodes,[7] 36 in season four,[11] 38 and 39 in season eight,[12] and 40 in the eighteenth season,[13] although even in those seasons his age is inconsistent.[1] In the fourth season episode "Duffless", Homer's drivers license shows his birthdate of being May 12, 1956,[14] which would have made him 36 years old at the time of the episode. During Bill Oakley and Josh Weinstein's period as showrunners, they found that as they aged, Homer seemed to become older too, so they increased his age to 38.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    MAKROUSEK: Tak tady něco nesedí! :D
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    MAKROUSEK: Jo tomu je málo. Tomu jsem se taky divil. On má snad 28. (Barta měli po střední a ten má 10)
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    HOWKING: A vis, kolik je Homeru Simpsonovi?
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    SALVATOR: Měl 30. Ale na to fakt podle mě nevypadal ani náhodou. Zvlášť ve 14-ti poznáš byť jen o rok staršího a máš na staré naopak přemrštěný odhad. Dneska má narozeniny a tak jsem chtěl zjisti které a na wiki mi spadla brada. Myslel jsem, že bude jen o malinko starší jak já.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    HOWKING: Já mám teda blbej odhad na všechno, věk obzvlášť a tohle je navíc jeden z lidí, u kterejch mám vůbec problém se trefit, přijde mi, že by mu mohlo bejt klidně mezi 20 a 50. Tak střelím doprostřed a řeknu 35.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Teď jsem zjistil jednu zajímavost. Ačkoli jsem fanoušek kapely od 14-ti let, tak mě nikdy nenapadlo jak je Marian Gold (skladatel Forever Young) starý v době kdy to složil. Připadal mi tak na 17 roků. Tipněte si bez googlení, kolik v tu dobu měl!
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    The World's Largest Overland Vehicles - LeTourneau's Land Trains
    https://www.youtube.com/watch?v=abGyX2uwXsw
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    Jerry Cans: The True Secret Weapon of WWII
    https://www.youtube.com/watch?v=XwUkbGHFAhs
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam