• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    NELLAS: linux s českou qwerty - osobně tipuji, že čeština v OS způsobuje nenapovídání - ale je to zatím jen hypotéza

    #kecy
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MEJLA77: Já mám takový mix, OS mám sice v angličtině, ale datum a klávesnici mám česky.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    NELLAS: jen pro zajímavost - jaký máš výchozí jazyk v OS? Mně to Veritasium taky nenabízí, mám češtinu...
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    VONBONBON: napiš to přímo Derekovi :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    PRAASHEK: Hm. Vobešel bych se bez toho.
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    SALVATOR: teď už jsi o ní slyšel a jsi bohatší
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Asi to mám taky rozbitý, ani mě našeptávač Veritasium nenabídne. Zato mi nabídne například Věřím andělům od jakési Leony Šenkové, o kteréžto osobě jsem v životě neslyšel.
    MAWERICK
    MAWERICK --- ---
    VONBONBON: To máš nějaký rozbitý... Mě to napovedelo jako první věc po napsání "veri"
    VONBONBON
    VONBONBON --- ---
    Já nevim kde se zeptat, ale tady by to aspoň mohlo přinést pár zajímavých faktů o YouTube Search Enginu, nebo mi prostě v hlavě už delší dobu hlodá naprostá ptákovina😄
    Proč, když si na YT chci vyhledat videa od Veritasium, tak do search baru musím napsat celý název “VERITASIUM” a ani po napsání celého názvu mi nevyjede hint?
    Dyk to jen kanál s 12mega subs…
    Přitom stačí napsat “SMA” a hned vám vyběhne “Smarter every day”, kanál s 10m subs.
    Schválně to prosím zkuste. Já to zkoušel na třech za řízeních a nikde hint na Veritasium😄
    Vážně by mě to zajímalo… esi Derek nějak YT urazil nebo co?🤷🏻‍♂️
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    SALVATOR: V nemecku je vzdelani remeslniku typicky ve dvou stupnich. Prvni stupen je "Geselle" - tim ziska pravo nechat se zamestnat v nejaky firme. Cesky by se to prelozilo jako tovarys. Druhej stupen je "mistr", ten muze sam zamestnat lidi nebo mit samostatnou firmu.
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    SALVATOR: podle me je teda maturant primarne ten, kdo prave odmaturoval a ne student posledniho rocniku, i kdyz se to tak nekdy prenesene i rika.

    CROSS: tak to neni jen omyl, ale fakt to slovo existuje, no vidis :-D me slo hlavne o tu podobnost, precijen si s polakama pujcujeme kde co...
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    WRIGLEY: To byl čeledín ;)
    Já vím, ale máme právě třeba to slovo maturant, byť třeba nemusí jít o oficiální názvosloví, tak sem si řikal, jestli pro učební obory neexistuje nějaká analogie.
    CROSS
    CROSS --- ---
    WRIGLEY: čeledín. Čeledník = obydlí pro čeledíny.
    WRIGLEY
    WRIGLEY --- ---
    SALVATOR: driv se myslim pouzivalo slovo tovaryš - pokrocily ucen u mistra, ale ve skolstvi jsi proste student (učeň) a pak vyuceny v oboru (řemeslník).
    To slovo czeladnik mi dost pripomina ceske čeledník, ale to byl myslim pracovnik na statku.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    NJAL: no jeden jeste bejva videt na Mesici a dalsi tu 2x denne prochazi:)
    Sluneční terminátor – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Slune%C4%8Dn%C3%AD_termin%C3%A1tor
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    SALVATOR: to se málo ví, že ten film měl být původně teenegerská komedie z prostředí polského učiliště
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    NELLAS: Leda, no.
    NJAL
    NJAL --- ---
    SALVATOR: Mame (no, meli jsme) jenom ty terminatory - ukoncovaci odpory pro Base-10T site.
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    SALVATOR: Vyučený?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam