• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    AUDIAC
    AUDIAC --- ---
    KURE: Přesně, používejte oficiální jednotku, tzn. Škoda Fabia. Na nějaký přepočítávání na oktávky nikdo není zvědavej
    SATAI
    SATAI --- ---
    KURE: HERETIK!
    KURE
    KURE --- ---
    Fun fact, škoda octavia váží mezi 1285 a 1990 kg.
    Používejte oficialni jednotky, tyhle příměry ničemu nepomáhaji. A to ani v případě, že v nich není chyba.

    Jestli má někdo problém predstavit si desitky milionů tun, rozhodně mu nepomůže predstavit si desitky milionů aut.
    R_U_SIRIOUS
    R_U_SIRIOUS --- ---
    V roce 2020 bylo v České republice vyprodukováno 38,5 mil. tun všech odpadů. Z toho činily
    1,8 mil. tun nebezpečné odpady a 36,7 mil. tun ostatní odpady. Na jednoho obyvatele ČR připadá
    3 598 kg/obyv. všech odpadů (166 kg nebezpečných/obyv. a 3 432 kg ostatních/obyv.).


    1 nová Škoda Octavia váží přibližně 1 tunu. Kolik nových Octavií se vyhodilo v odpadech za rok 2020 v ČR? Asi 38,5 milionů Octavií za jediný rok, přátelé.
    TMA
    TMA --- ---
    SEVERINE: fýlé φυλή = kmen, fýla; zofos ζόφος = temnota. Fýlozofie ~ kmenové tmářství...
    SATAI
    SATAI --- ---
    CAMELLA: tzv. svině klouzavý
    CAMELLA
    CAMELLA --- ---
    GREATDRAKE: to je tak, když se živíš převážně velmi kluzkou potravou, jako jsou třeba medůzy :)
    NJAL
    NJAL --- ---
    JESTEDMAN: Zacinam mit pocit, ze uz vim, odkud Mladek vzal mustr na "schoene Haksen mit Chlupen" ;-)
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    TANKIE_: Tak to já jsem víc z Kajmanky supí a jejího stisku 200+ kg na centimetr čtvereční .)

    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    GUMBA: v německé němčině jsem se se slovem "Dort" nikdy nesetkal, vždy jen Torte
    ta příbuznost byla v obrození spíš s rakouskou němčinou, která byla sama dost ovlivněna češtinou, zejména ta vídeňská, pamatuji si z jedné přednášky - Buchteln mit Povideln
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    The original vagina dentata...
    TANKIE_
    TANKIE_ --- ---
    GREATDRAKE: tak takhle jsem vyděšená z želvy rozhodně nikdy nebyla
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    GREATDRAKE: wtf Kožatka velká :D
    Plave rychlostí až kolem 35,28 km/h (elitní lidští plavci nedosahují ani 9 km/h) a dokáže se ponořit až do hloubky 1280 metrů pod hladinou. Může se potopit na dobu až 70 minut.
    Kožatka velká – Wikipedie
    https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%BEatka_velk%C3%A1
    SEVERINE
    SEVERINE --- ---
    ERRTU: fylozofie?!?!?! (gramatika dokáže zhatit sebelepší záměry) a gymnastky asi těžko, že? (jako chápu že představa pěkná,a le v té době žena = otrok, tak si těžko mohla studovat či dokonce sportovat ,-D )
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Vnitřek tlamy kožatky velké.

    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    HNILOB: jsem si říkal, že když to tam máš tak nasledováno, tak bys třeba mohl přímo tam vyzvědět, co ve videu bylo
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    PRAASHEK: mně taky ale říká to, že video bylo smazáno z důvodu smazání učtu uživatele na YT
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    HNILOB: zajímalo by mě to video českých vojáků
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NELLAS: ytřík, terbík. samé zajímací prvénky :-)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    SALVATOR: Pardon, mám tam chybu, vodík je mongolsky устөрөгч - ustörögč
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam