• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    SITH
    SITH --- ---
    jakýsi uživatel Google Earth si všiml na Floridě, v rybníku u ulice Moon Bay, že pod vodou je objekt připomínající potopené auto.
    Přivolaná policie opravdu našla auto a v něm pozůstatky muže pohřešujícího se od roku 1997.

    více např https://www.bbc.com/news/world-us-canada-49677843

    současná lokace https://www.google.com/maps/@26.6247152,-80.2268347,344m/data=!3m1!1e3?entry=ttu

    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    NJAL: trochu jsem nechápal, byl zmatený a vejral do toho jak kretén, než jsem si všiml ikonky vlevo nahoře :-)

    EKG
    EKG --- ---
    DYSTOPIK: Ani picu. Vrchni Bozstvo Kaneanskych byl Baal Zabul - Pan Nebes. Baal Zabub, tedy ten urazlivy paskvil, z toho udelali zidi v ramci genocidy obyvatel a nasilneho zabrani uzemi. Neverte ty propagande, lidi.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    ATOMIKS: a belzebub je původně pán much

    Belzebub – Wikipedie
    https://cs.wikipedia.org/wiki/Belzebub
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    ATOMIKS: "Jitřenka". Prostě Venuše za sebou ráno doslovně táhne slunce :)
    EKG
    EKG --- ---
    ATOMIKS: Nesmis tem krestanum vsechno zrat. Vlastni mytologii nemaji, tak pomlouvaji, kde muzou.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    překvapil mě význam jména Lucifer. řádně vykrmen pohádkami jsem ho měl prostě jen za jiné jméno pro Arcičerta. a ona se za ním skrývá také ranní Venuše a svítání obecně. latinské Luci-fer znamená Světlo-noš.
    Lucifer - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Lucifer

    vs
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    Křižovatka ulic Ludlow a Rivington v dalekém Novém Yorku teď nově nese název beastie boys square
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    XCHAOS: tak magenta vzniká tak, že se rozvibrují čípky pro modrou a červenou barvu najednou, ale taky by mě to zajímalo, jak to vidí lidé s poruchou barvocitu - barvoslepost je lidový výraz - a možná ji každý vidíme trochu jinak, vzhledem k tomu, že je to vlastně výplod našeho mozku :)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    XCHAOS: XCHAOS: tady se diskuze, na rozdíl od Zjištění, nemaže, můžeme to tagovat jako #kecy pro lepší odlišení :)

    Osobně si myslím, že s ohledem na počasí to vyhraje něco kapotovaného a udeálně klimatizovaného - jestli to bude nějaké velké jedno kolo s gyroskopy a budeš si moct zapnout mód kolotoč, to si netroufám tvrdit, ale vzhledem k obecné konzervativnosti populace si myslím, že to bude něco jako steampunk - naleštěné, v kůži a mahagonu, s kovovými prvky ze žlutého nebo bílého zlata... nebo naopak nějaký vrzající lowend plasťák :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MAKROUSEK: když odhlédnu od faktorů typu počasí a regulatorní prostředí- stálo by to min. asi 10x víc energie.... spíš víc.

    Samořídící koloběžky už vzhledem k hmotnosti, rychlosti a mizivým možným škodám jsou daleko reálnější, než třeba jen samořídící auta (v Evropě), natož drony.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    XCHAOS: A nebylo by lepsi, kdyby pro tebe priletel dron?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MEJLA77: to už tu začínáme být #offtopic. já to vidím obráceně: chci appkou v mobilu přivolat samořídící e-kolo nebo koloběžku, co ke mě přijede, a až dosáhnu cíle, tak se to tam nezůstane válet, ale zase to samo odjede někam na základnu se dobít :-) prý na to startup existuje, ale nikdo do toho neleje tolik peněz, jako do samořídících aut...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    XCHAOS: já se hrozně těším na dobu, kdy nebudou řídit lidi a jen napíšeš do terminálu, kam chceš jet nebo si to vybereš na mapě a ono tě to tam zaveze :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    MEJLA77: to by mě zakímalo, jak ji vnímají zdejší barvoslepí a od kterých barev ji rozliší a od kterých ne.

    Třeba na semaforech budoucnosti bude svítit růžová, pokud to celé nezabalíme a nepřenecháme umělým inteligencím....
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    XCHAOS: ano, vidíme i barvu, která neexistují - magenta - taková růžovofialová jasná barva - T-Mobile ji tuším používal - tak ta barva neexistuje ve viditelném spektru, nemá svou frekvenci ve viditelném spektru

    TRISSIE: VIDA: tohle se tuším řešilo i ve 3.sv.válce (diskuze tady na nyxu, ale nedaří se mi to dohledat, tak možná ne) a bylo tam zmíněno, že vlastně takhle zemřelo více vůjáků, než kolik jich padlo v přímém boji
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    XCHAOS: samozřejmě, že se dá vnímání barev u většiny lidí zlepšit. Jde to natrénovat jako jakákoli jiná schopnost. Tohle potvrdí většina tch, co nějakým způsobem v profesionálním životě s barvami pracují - v mém případě lidé kolem počítačové a tištěné grafiky. Téměř všichni kolegové i kolegyně mají oproti běžné populaci výrazně lepší schopnosti barvy rozpoznávat, rozlišit odstíny, kteří jiní nerozliší (původně jsem chtěl napsat nevidí, ale to není vhodné slovo).

    A pro spoustu těch odstínů žádný výraz ani neexistuje, takže při komunikaci si každý vypomáhá, jak to jde - ti, co mají zažitý tiskový model CMYK, mluví o tom, že tam je "víc azurové/cyanu", že barva "ujíždí do žluté", ti, co pracují v RGB pak mluví o těchto složkách barev.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    OMNIHASH: tak občas to píše třeba někdo s backgroundem z historie, no a to jsou pak ty, kde nejdřív nevěřím, pak si to jdu ověřit, zjistím, že je to pravda, a pak to napíšu sem :-)
    OT_
    OT_ --- ---
    TRISSIE: Lol: "vaše chodidla vypadají jako ruce ženy, která pere velké prádlo. Otřesný pohled."
    OMNIHASH
    OMNIHASH --- ---
    TRISSIE: fanfikce Downtown Abbey zní skoro děsivějš než yaoi Harryho Pottera a bratrů Weaslovejch!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam