• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    ISCH
    ISCH --- ---
    MANFRED: Hele co Ti na to říct... Ženská prostě, křivdy si pamatuju neomezenê dlouho.
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    ISCH: Až budeš dost hluboko, koukni kam dali Žižkovo pásku přes voko, hodila by se mi na maškarák :-)
    FINSON
    FINSON --- ---
    ISCH: Tím hůř :-/
    SPYDER
    SPYDER --- ---
    Zdravím všechny sháním tento nůž je to Timberline Special Service, designed by Spyderco. Ztratil jsme ho před mnoha lety a koukám ted, že bych ho chtěl zpět ale ani na ebay se nevidí. Nevíte někdo kde by se dal pořídit.
    díky za info

    ISCH
    ISCH --- ---
    FINSON: Že to vytahuju (ano, Íša projíždí historii), tak co si pamatuju z doby, kdy jsem se na Knifu mrcasila denně, tak už tam s JS byli nějaký problémy v minulosti, takže to rozhodně není nic novýho.
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    RAGNAROK: Kdyby jednou. Zdědil jsem po rusu kovaný nůžky, který maj broušenim ubranejch už nějakejch 5mm materiálu, střihaj jak sviň, ale stala se z nich u mne relikvie. Rus teda vůbec inklinoval k tomu, mít věci, co se daj udržovat, nějak jsme oba nevzali za své systém kup-použij-zkurvený vyhoď-kup nový :-)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    RAGNAROK: to se sroubovakem ale neni brouseni, to je jen neco jako ocilkou na nuz. Nytovany nuzky jsou obvykle bud hodne stary nebo na jedno pouziti. Kazdy trochu slusny nuzky maji sroubovanej spoj :) A ta mnou popsana metoda plati i pro vselijaky zahradni nuzky
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    XMEDA:
    Rozebrat nejtovany nuzky? To fakt delas? Tak urcite to asi de, akorat tim sroubovakem je to tak na 20 sekund. Si to matka nechala nabrousit v profesionalni dilne stalo to 60 kc. Nakej picus ubrousil uplne zbytecne spicku a nuzky strihaly furt stejne. Otestoval jsem sroubovak a fakt to maka, jinak bych to sem nedaval. Strihaj tahem papir i latku.

    Jinak teda mi prijde vyhodnejsii brousit ne ty stycne plochy, ale plochy kolme k rovine strihu. Otrep se odstrani vlastnim strihanim. Pri brouseni stycnych ploch otrep zustava a je potreba dostelovat nejt, aby noze k sobe dobre prilehly. Rekl bych ze i mozna nuzky vydrzi i vice vybrusu.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    MANFRED: tak lakování taky neplánuju
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    BRUKEV: Ještě se mi nepovedlo. Je ale fakt že sekery jsem nejvíc nasazoval v době chalupaření, a tedy používal totalitní topůrka, v době nynější moderní hikorový (a teda nelakuju, teakový nebo lněný olej) od čehož se "marketový" asi dost liší....
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    RAGNAROK: to je spis zarovnani otrepane hrany nez brouseni. jedine rozebrat, na rovny sklo dat smirgl 800-3000grit podle typu nuzek a pozadovane jemnosti...a pak pekne po rovince ty vnitrni plochy obrousit. casto uz par mikrometru udela velkej rozdil ve strihu.
    Horsi to je, kdyz jsou ty nuzky nejak dokriva zahnuty, treba na nehty. To pak je vetsi kutilovina trefit rovnomernou hranu.
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    BRUKEV: napust ho moridlem a nalakuj.. vydrzi nafurt
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    Zkousel jsem brousit nuzky na latku a furt to stalo za picu. Metoda sroubovakem funguje doslova magicky.
    Three Quick DIY Tips to Sharpen Scissors / How To Sharpen Dull Scissors
    https://www.youtube.com/watch?v=fiyLych9UgY
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    Premierově budu měnit toporo na sekyře.
    Je nějaký zádrhel? Na netu hodně lidí píše, že po nasunutí topora ho pak klínkem štípnuli.

    Mám toporo marketové plus tři klínky kovové. Je lepší někde sehnat ještě dřevěný klínek?
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Jen kratkej update v projektu Ikeda-dnes prisly fotky finalniho noze. Mame od Kasahara-san potvrzeno, coz je vrchni brusic Ikedy a pravdepodobne druhej nejlepsi brusic v Sakai, ze tydle dva noze jsou naprostej original. V tehle modifikaci a s timhle Kanji jsou proste dva na svete :-) Vzhledem k tomu, ze Ikeda minulej tyden oficialne ohlasil ze jde do duchodu, se z tohodle projektu stava hodne investicni zalezitost :-) Hodne premyslim o tom, ze ho necham v krabici a za par let ho nejakymu sberateli "vyhodne" prodam :-) do peti let to bude mit cenu nekolika tisic $.

    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    WITTGENSTEIN: to máš asi pravdu.

    Díky za konzultace, až to dorazí, dám vědět, kolik končetin jsme si doma omylem uřízli ;)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    GINGERCAT: Ano, to je gyuoto a je rozhodně univerzálnější.
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    Ještě jsem tam našla tohle, to bude asi univerzálnější...
    Aliexpress.com : Buy 2017 Premium SUNNECKO 8" inch Chef's Kitchen Knife Japanese VG10 Steel Core Blade G10 Handle with Stainless Steel Damascus Cut from Reliable chef knife suppliers on Sunnecko Co., Ltd
    https://www.aliexpress.com/...egetable-Cutting/2231046_32755060805.html?spm=2114.12010608.0.0.J9d5yV
    GINGERCAT
    GINGERCAT --- ---
    WITTGENSTEIN: chci takový univerzální nůž do kuchyně...
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    GINGERCAT: Tak za tu cenu je to z VG-10 dobrá cena. Otázka je, jestli chceš zrovna santoku (tj. spíš nůž na zeleninu).
    FINSON
    FINSON --- ---
    UBU: A rovnou 73 vrstev! Na fotce zřetelně viditelných ;-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam