• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    ALDARION
    ALDARION --- ---
    RSZ: Já tohle třeba řeším pořízením kiltu z "ne-klanového" tartanu. Existuje dokonce i Czech national tartan. ;) To pak vypadáš sice pořád tak nějak jako pošuk, ale jako pošuk, co ví co dělá a neuráží tím... ;)

    NEVILL: Británie je už tak příšerná země, že existuje cosi jako "security sgian dubh" (plastová nebo dřevěná atrapa, ta plastová je fakt hnus) protože je spousta příležitostí, při kterých tě budou prudit i když máš kudlu coby součást kroje...

    Myslím, že otázka jak si s sebou v Británii aspoň trochu legálně vzít nůž jehož primárním účelem je sebeobrana je dost neřešitelný problém...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    RSZ: budu. ale tam kde budem se vyzaduje kilt a myslim si ze zavalitej bulhar bude v kiltu vypadat mnohem mene nepatricne nez ti dva japonci co budou muset byt taky v kiltu :)
    RSZ
    RSZ --- ---
    LEXXA: a nebudeš v kiltu ve VB působit jako rozjívenej černej američan v moravském kroji někde u hodonína? jen se ptám...
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    FINSON: by slo, dekuji.
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    JAHODOVE_PYRE: hele ono je to na houby argument ale muj otec dela do metalurgii celou svoji karieru a kdyz se objevila jedna z itreraci tyhle otazky pred par lety jsem se ho na to ptal tak rikal neco ve smyslu abych ho neotravoval picovinama. takze tak.
    JAHODOVE_PYRE
    JAHODOVE_PYRE --- ---
    AZIM: asi netřeba to komentovat, protože se neznáme osobně, že ;)
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    NEVILL: vetsinu casu stravim v kiltu tak prave proto jsem na to myslel.
    JAHODOVE_PYRE
    JAHODOVE_PYRE --- ---
    KALIF_WH: super, díky moc za důkazy. Naprosto výmluvné !
    NEVILL
    NEVILL --- ---
    LEXXA: Sgian-dubh je sice dobrý nápad, ale legální je jen coby součást skotského národního kroje...
    AMANT
    AMANT --- ---
    KALIF_WH: takze dlouhodobe vareny ziletky vykazujou plus minus stejny opotrebeni, jako pouzivany. ok. a to je argument na podporu jakyho tvrzeni? ze kdyz omyju nuz teplou vodou, tak jsem maniakalni nicitel, nebo je ten vliv zanedbatelny?
    LEXXA
    LEXXA --- ---
    potrebuji inspirovat.
    ceka me cesta do UK a chci si vzit nejaky nuz sebou. primarni ucel sebeobrana.
    co si mam koupit aby to bylo legalni a zaroven to nevypadalo jako z kuchynskyho setu hello kitty.
    napadl me sgian-dubh ale nevim jestli mi to nekdo stihne vyrobit v nejakem rozumnem terminu.
    MCFLY
    MCFLY --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: Kotvu míval ve znaku Mikov imho.
    VXP
    VXP --- ---
    FILTHY_SAD_EMO: se zeptej tady...

    Knife.cz - Fórum - Pomoc s identifikací
    http://www.knife.cz/Default.aspx?tabid=53&g=posts&m=880672#880672

    SURG ví všechno :D
    KROKODILE
    KROKODILE --- ---
    LODBROG: Z hlediska koroze je to blbost. Vliv bude mít neusušení nože, resp. ponechání mokrýho/zamazanýho nějakou agresivní srágorou (super je např. kečup).

    Obecný pravidlo je deset stupňů nahoru 2-4× rychlejší reakce. Pokud se nebavíme o krájení pěti kila horkýho masa tak mi přijde situace, kdy se nůž z pokojových cca 25 stupňů nahřeje na 45 dost nereálná. A velkou roli hraje jak dlouho na vyšší teplotě vydrží.
    JAHODOVE_PYRE
    JAHODOVE_PYRE --- ---
    Díky všem za příspěvky ohledně tupení vs. teplá voda.
    Nechci bejt nevěřící Tomáš, ale stejně tomu nějak něvěřím
    KURE
    KURE --- ---
    JAHODOVE_PYRE: vysvetleni je, že lidi bez znalostí o tom jak svět funguje, věří na kdejaký kraviny.
    DRACONIK
    DRACONIK --- ---
    Nechal bych si doporucit sekeru.
    Chci sekeru stipaci, na smrk a habr. Spalky budou cca 30cm dlouhy. A obcasne prace kolem chaty - tzn kaceni mensich stromu, zpracovani pokacenych stromu (usekavani vetvi atd.)
    Fiskarsku asi uplne nechci - nebavi me ten umelej material...

    Zatim mam vybranou Hultafors:
    SEKERY | Sekera HULTAFORS univerzální hmotnost 1750g HY10-1,75 800 | BUSHCRAFTshop.cz | Vše pro život v přírodě
    https://www.bushcraftshop.cz/...RY/0/5/904-Sekera-HULTAFORS-univerzalni-hmotnost-1750g-HY10-1-75-800

    Zaujala me jeste znacka Helko:
    HELKO Classic Line, leštěná 1600 g | Sekery Helko
    http://www.sekery-helko.cz/katalog/59-helko-classic-line-lestena-1600-g.html
    Ale u toho si nejsem jisty kvalitou...
    BAT
    BAT --- ---
    FINSON: ...tak se ti nabrousi, ale musej bejt pritom namoceny ve vode, jinak to nefunguje (a doporucil bych vody destilovanou, ta je na to nejlepsi).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam