• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    RASHEEN
    RASHEEN --- ---
    WITTGENSTEIN: v Čechách nikdo?? Pavel Bolf by to zvládl myslim levou zadní..
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    KROKODILE: V Česku nikdo, to můžu celkem garantovat.
    Objednával bych rovnou z Japonska, já si třeba nemůžu vynachválit Takedu: http://takedahamono.com/eshop/hocho2.html
    KROKODILE
    KROKODILE --- ---
    Zdar pánové, používáte někdo honesuki, tj nůž primárně na porcování masa? Mně se moc líbí, ale koukám, že je to v normálních e-shopech poměrně vzácnost. Kdo by mi to uměl vyrobit?
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    KALIF_WH: diky!
    KALIF_WH
    KALIF_WH --- ---
    CHINGACHGOOK: to je moc pekny pouzdro
    CHINGACHGOOK
    CHINGACHGOOK --- ---
    Dodelal jsem pouzdro na nuz, ktery delal Hawkwind se synem.



    KURE
    KURE --- ---
    GGG: https://www.chefknivestogo.com/

    FINSON: to doufam že ne, wakui doporučoval :D
    GGG
    GGG --- ---
    kamarad je ted v USA a muzu si k nemu poslat nakej nuz, jakej doporucujete US online store?
    diky
    FINSON
    FINSON --- ---
    KURE: Tak ale ten je hezkej! A ta snadná dostupnost se mi taky líbí. Gratuluju!

    Akorát teda čekám, že Henny pak napíše, že je to na tu kvalitu drahý :-)
    KURE
    KURE --- ---
    AZIM: je to opaleny ale nevim co to je za dřevo, a je to něčim přetřený.
    Tuto je tradiční japonská ručka. Její příznivci argumentují nižší vahou, odpůrci pak právě tím co píšeš + potenciální hygienický trable.
    Já chtěl malej nůž k bunce, co tu nedávno proběhla, takže jsem se držel tradiční rukojeti. Chápeš, jako samuraj :D malej a velkej... nůž. Víc jsem to neřešil, volil jsem hlavně ocel a výrobce.
    DYSTOPIK
    DYSTOPIK --- ---
    AZIM: možná někdo odpoví víc fundovaně, ale co jsem viděl nějaký video, tak se to předvrtá a pak se to fakt vypálí tim samotným nažhaveným trnem. U ruční práce může bejt každej malonko jinej a tímhle by se mělo zajistit, že tam bude nejvíc styčnejch ploch. a vzhledem k tomu, že to nebývá dohromady lepený, jsou tyhle plochy k užitku
    JOSEF_K
    JOSEF_K --- ---
    AZIM: To je naprosto běžný postup. Díra v rukojeti se udělá přibližně, trn se nahřeje a doslova vpálí dovnitř. Tím vznikne otvor přesně pro daný trn. Já takhle usazuju dláta třeba.
    AZIM
    AZIM --- ---
    KURE: odpovim si sam, jsem hovado neznale kuchynaku a japonskych predevsim ... ALE, proc to zapusteni trnu do rucky vypada jako opalena briza ?
    Na pohled to vypada jako kdyz to delal uplny zacatecnik nebo jako neco co proslo mejma pazourama ale to bych prave u noze za 3000+ necekal ... bude tu nekdo tak shovivavy a vysvetli mi tu opalenou diru u vsazeni ??
    KURE
    KURE --- ---
    tak musim pochválit cleancut.eu (a UPC)
    včera po obědě objednaný nůž dorazil dneska asi v 10:00. ze švédska :D

    tůten, kdyby někoho zajímalo ( https://www.cleancut.eu/butik/knifebrands/wakui-sanjo/petty_wakui-3144-detail )
    TOMASINO
    TOMASINO --- ---
    Nema nekdo kontakt, od ktereho by sel sehnat Ontario ASEK v provedeni OCP/Multicam?
    KURE
    KURE --- ---
    VOMAJDA: u hřbetu to neva, ale stejný 2.75mm to má těsně za fasetou. tam to je problem.
    VOMAJDA
    VOMAJDA --- ---
    KURE: má to u hřbetu 2.75mm, to ti přijde tlustý?
    KURE
    KURE --- ---
    ALDARION: hlavně to nebude řezat. Je to strašně tlustý.
    WAMP_ELF
    WAMP_ELF --- ---
    náhodou... mě to nepřijde vůbec hloupé. myslím tím konceptem. Nemusí to být ani dřevo nakonec.
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    ARMADILLO: Jestli je to opravdu vsechno drevo, bal bych se, ze je brzy znicim. Ale urcite zajimave a pekny conversation starter - jestli Ti udelaji radost, kup si je :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam