• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  TORInyx :: novinky v systemu
  NYX
  NYX --- ---
  V poslednich pribyl filtr na vami honocene.
  NYX
  NYX --- ---
  A video podporuje loop a melo by se zmensovat na mobilu stejne jako obrazky, aby se veslo. Vesele vanoce :-)

  NYX
  NYX --- ---
  A v nastaveni je moznost vypnout si vyskakovani notifikaci. Stale prijdou, inkrementuji cislo dole v rohu, ale nevyskoci.
  NYX
  NYX --- ---
  Tak jo, snad si to uz trochu sedlo a mozna je na case zacit sem taky hlasit nejake novinky :) Prioritizacni diskuzi jsem si prepsal do nejakeho seznamu u sebe a postupne doresim.

  Ted jsem dodelal automaticky prevod hashtagu na odkazy filtrujici v dane diskuzi (prevadi se v prispevcich i na nastence). Treba to najde uplatneni i jinde nez ve virovem auditku :-)

  #test #zzz
  NYX
  NYX --- ---
  Tak nový Nyx asi nějak běží...

  Více informací zde.
  Známé chyby jsou zde a můžete hlasovat, co je potřeba opravit nejdříve.
  Zatím nehlášené chyby sbírám zde.

  Chtěl bych všem poděkovat za pochopení, přece jenom s sebou nový Nyx přinesl nějaké nové chyby. Snažím se je řešit jak mi čas dovolí a mám pocit, že většinu toho nejpalčivějšího se mi snad již povedlo opravit. Na zbytku budu pracovat dál, jen již poněkud volnějším tempem, přece zítra zas musím do práce a nebudu na to mít k dispozici celé dny.

  Chtěl bych zde zmínit hrdiny dne posledních dvou měsíců:

  KOMPAS
  Kompase, který až neuvěřitelně detailně testoval nový Nyx před spuštěním. Bez něj by těch problémů bylo ještě mnohem víc. Kromě něj samozřejmě i další, např. KOTENCE, HUSOPASKA, TILIO, TUILE, TOOMIX a další.


  LUCIEN
  Luciena, který i s bandou dětí okolo zapracoval na Fyxu pro iOS. A možná již brzo i pro Android - obzvlášť, pokud ho podpoříte - viz [Vývoj nového NYX klienta pro iOS (následovník pro iNyx, Nyx for iOS) - aktuálně FYX by LUCIEN]


  Díky
  NYX
  NYX --- ---
  Tak jo, je to tu. Ted prijde opravovani chyb a tak, tak snad se mnou budete mit trpelivost. Diky
  NYX
  NYX --- ---
  Tak brzo to zacne :-D Jako fakt! Nekecam! Zadny april! :-) Drzte mi palce.
  NYX
  NYX --- ---
  POZOR POZOR :-D

  Ahoj,
  určitě se teď obáváte o mé duševní zdraví, ale ten jednorožec se tu poblil jen, abych vás mohl upozornit, že pokud nenastane nějaký zásadní problém, plánuji překlopení na nový Nyx provést večer 1.4. a využít následující dny volna k opravám chyb. Díky za pozornost :)
  NYX
  NYX --- ---
  Ahoj,
  právě TEĎ je asi nejblíž tomu, co by se dalo označit za dvacáté výročí Nyxu, tak bych tu měl při té příležitosti pár novinek ohledně jeho budoucnosti :-)

  TLDR: Brzo to tu celé rozjebu upravím. Pak to snad dám zase rychle dohromady. Když se zapojíte do testování, nebude to snad tak moc bolet. Mimo jiné bude také potřeba upravit aplikace napojené na API, jinak přestanou fungovat.

  A ted' delší verze...

  Asi je zřejmé, že posledních pár let se tu nic moc neděje, což je dáno mojí pracovní vytížeností i nechutí se hrabat ve stávajícím kódu. Přece jenom je na něm už dost znát doba vzniku a místy je to opravdu peklo.

  Nicméně každý potřebujeme nějaké hobby na dlouhé zimní/pandemické večery a tak jsem před časem (ok, poměrně značným časem :-)) začal postupně Nyx přepisovat...od základu (jako FAKT od základu, včetně jiného programovacího jazyka, databáze a tak vůbec...). Než se vyděsíte, z pohledu uživatelů se toho zas tak moc nezmění, Nyx by měl vypadat a fungovat téměř identicky jako nyní, jen uvnitř bude napsaný (doufejme) lépe, což pomůže v rozvoji a udržovatelnosti do budoucna. Nicméně samozřejmě se mi nechtělo přepisovat funkce, které dnes používá naprosté minimum lidí nebo si nejsem jistý jejich užitečností, takže některé takové funkce zmizí, případně budou minimálně zpočátku fungovat ve zjednodušené podobě. Nynější nástřel toho, co zatím nemám v plánu dělat, je zhruba následující:

  - Statusy na úvodní stránce (co bude na úvodní stránce zatím řeším, přikláním se k možnosti tam upozornit na existující k nové diskuze/události apod.)
  - Vyskakovací okna s poštou (stále bude nějaká okamžitá notifikace na příchozí zprávu)
  - Blok
  - Málo používané možnosti nastavování / přizpůsobování

  S pozitivy je to složitější...ano, nový Nyx bude uvnitř hezčí, bude mě při vývoji víc hlídat abych neudělal stupidní chyby, bude rychlejší (na serveru i v prohlížeči) a opravil jsem v průběhu psaní spoustu věcí, na které jsou tu roky stížností...ale to jsou takové obecné žvásty, žeano :-) Takže to nejvýraznější plus bude nejspíš nové API, pokrývající defakto kompletní funkcionalitu - mobilní aplikace budou mít možnost dělat cokoliv, ne pouze omezenou sadu základních funkcí jako teď.

  Každopádně Nyx není triviální kus SW a takovým přepisem jsem si ukousl pořádné sousto a nepochybně je v nové verzi plno chyb. Takže bych byl rád za jakoukoliv pomoc s testováním a trpělivost během oprav před i po nasazení. Počítám minimálně s několika měsíci, kdy nová verze poběží někde bokem a bude k dispozici pro testy a pro vývoj aplikací proti novému API. Tahle verze má vlastní databázi, která se jednou za čas zahodí a namigruje znovu z ostrého Nyxu. Tj. na testovací verzi můžete bez obav tropit libovolné blbosti, zpět na ostrý Nyx se nic zpět nedostane :-)

  Najdete jí zde:
  https://alpha.nyx.cz/

  Detaily a průběžné zpravodajství:

  - [ nyx :: nová verze - testování ] - diskuze pro lidi, kteří chtějí pomoci s testováním - zde prosím hlásit nalezené chyby, kde jsem na co zapomněl atd...
  - [ nyx :: nová verze - novinky ] - diskuze pro testování - informace o opravách chyb, provedených změnách atd...ať se to v předchozí diskuzi neztratí
  - [ nyx :: API ] - zde budu popisovat změny v API
  - [ Vývoj nového NYX klienta pro iOS (následovník pro iNyx, Nyx for iOS) - aktuálně FYX by LUCIEN ] - diskuze o Lucienově aplikaci pro iOS a snad časem i pro Android - zde můžete přiložit ruku k dílu, podpořit vývoj nebo alespoň pět chvalozpěvy na vývojáře, aby měl(i) motivaci aplikaci upravit a dodělat Android verzi :-)
  - [ Nyx pro iOS ] - klub o mojí iOS aplikaci, kterou budu teď postupně upravovat
  NYX
  NYX --- ---
  Ahoj,
  tak je možné objednávat výroční trička a hrnky. Všechny potřebné informace najdete zde.

  NYX
  NYX --- ---
  Ahoj,
  díky za vaše hlasy v anketě o motiv na výroční tričko nyxu. Výsledky jsou vyhlášeny: [ AETHER @ Nyx slaví 20 let!!! ]
  Vyhrál návrh od FACEO, můžete si v mezičase vybrat, jaký byste chtěli hrnek: [ AETHER @ Nyx slaví 20 let!!! ] a dámy vybírají také střih triček: [ AETHER @ Nyx slaví 20 let!!! ]
  Kdo chce polo tričko, hlaste se zde: [ AETHER @ Nyx slaví 20 let!!! ]
  NYX
  NYX --- ---
  Tak uz jedem na novem serveru. Snad se neobjevi zadne zasadni problemy. Kdyztak hlaste. Diky
  NYX
  NYX --- ---
  Ahoj,
  v nejbližší době bude následovat pár důležitých sdělení, proto jsem tenhle klub přidal lidem do sledovaných.

  Nejspíš pamatujete předvánoční výpadek. S velkou slávou odešla management karta a protože má celý server již něco odsloužíno a zaslouží odpočinek, rovnou jsem objednal nový. Je připravený a umístěný do datového centra (https://www.greenhousing.cz/) a nedočkavě čeká na nějaký provoz.

  Takže někdy v nejbližších dnech brzy ráno vstanu, vyhodnotím, jestli se mi chce lézt z postele, vypnu ostrý nyx, přenesu databázi a soubory a spustím na novém železe.

  Tradičně budu informovat na Twitteru: https://twitter.com/Nyx_cz
  NYX
  NYX --- ---
  Ahoj,
  tak tentokrat opravdu velka omluva za vypadek. Vyhnila karta pro vzdalenou spravu a vzala s sebou zbytek stroje, takze to po restartu vubec nenabehlo (ach ta ironie). Rucne sla chyba nakonec preskocit, ale je asi stejne cas na novy server.

  Jako omluvu za zpusobeny stres jsem vsem pridal mesic premiovky.
  NYX
  NYX --- ---
  Pardon za vypadek. Pocitace jsou mrchy :-)
  NYX
  NYX --- ---
  Ahoj,
  vypada to, ze budeme chvili travit vic casu doma, tak jsem vsem dal dva mesice premiovky at je to aspon o trosinku mensi opruz.
  A vsem preji pevne nervy. Diky za pozornost.
  NYX
  NYX --- ---
  Vazeni, rozmohl se nam tu posledni dobou takovy nesvar. Mam pocit, ze lide zapominaji na slusne vychovani a diskuze prilis casto sklouzava do vzajemnych urazek. Zkusme to udrzet trochu na uzde, at nemusim pristoupit k nejakym represim. Diky
  NYX
  NYX --- ---
  KB ted posila chybne informace o prichozich platbach, takze se obcas nenahodi spravne premiovka. Pokud se vam tedy dejme tomu do dvou pracovnich dnu nepripise, dejte mi prosim vedet a ja to udelam rucne.

  Opravu pry hodlaji nasadit nekdy v pulce listopadu.

  Pardon za problemy. Diky
  NYX
  NYX --- ---
  Pokud by tu nekdo mel stejne heslo, radeji si ho zmente

  Lapiduch.cz
  http://www.lapiduch.cz/
  NYX
  NYX --- ---
  V dohledne dobe budu rusit tu interni galerii, asi nema smysl ji tu nechavat. Odzalohujte si prosim co je potreba. Diky
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam