• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    TOM
    TOM --- ---
    TOM: bylo to super!
    k broskvím jsem přidal ještě 2 hrušky

    TOM
    TOM --- ---
    GENEVIEVE: když uberu všechno až na kuře, rýži, vývar s šafránem, a přidám broskve se sýrem... mohlo by to fungovat?
    Potřebuju částečně z recese (long story) vyrobit (nebo spíš lehce faceliftovat) největší kulinářské klišé devadesátek tak, aby to působilo jako něco od Jamieho Olivera.
    Moc jsem toho nevygooglil. Kdysi dávno jsem zkoušel experimentovat s napichováním směsi sojovky s oliváčem injekční stříkačkou do kuřecích prs. Ale výsledek už si moc nepamatuju, asi budou lepší stehna:
    Legendární kuřecí steak se sýrem a broskví | Recepty na Prima Fresh
    https://fresh.iprima.cz/recepty/legendarni-kureci-steak-se-syrem-a-broskvi
    anebo přidat něco málo dalších ingrediencí, a zkusit salát:
    Grilované kuře s broskví a balkánským sýrem | Hello Tesco
    https://itesco.cz/hello/recepty/grilovane-kure-s-broskvi-a-balkanskym-syrem/576588/
    +
    Peach Salad {with Chicken & White Balsamic Dressing} - Cooking Classy
    https://www.cookingclassy.com/peach-salad-with-grilled-basil-chicken-and-white-balsamic-honey-vinaigrette/
    nakládané fíky nevím, kde mimo makro do čtvrtka sehnat
    Prosciutto Balsamic Peach Chicken with Burrata and Basil. - Half Baked Harvest
    https://www.halfbakedharvest.com/prosciutto-balsamic-peach-chicken/
    tolik možností... ;)
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    RUTHLESS: np, ale musis si prijet do Jihlavy 😅
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    CMLKA: jiste :)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Ehm, přibylo mi vzorkem celé husí prso a 2 kusy velkých jater, zamrazeno. Jak s tím co nejlíp a nejchutněji naložit?
    Na svatomartinskou husu chodíme najisto do jedné zdejší hospody, opravdu hospody :)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    _ANT_: Doufám, že pes ale taky něco dostal....
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    _ANT_: Takže dobrý den… víš, ze jsi mé nejoblíbenější ID na nyxu!! Hlásím se do fronty na maso :-D
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    _ANT_: maslo, cibule, horcice, maso, pepr, sul, pripadne další koreni dle chuti umlit/nasekat v nadobce tycaku do pozadovane konzistence a chuti :-)
    Zadna raketova veda, jen upcycling masovych zbytku (lze pouzit vsechno, co se prilis nevzpira mleti - kureci, veprove, kralici... asi i hovezi, ale to jsem nezkousela).
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    TRISSIE: mela bys prosim recept na rychlou pastiku? Mam celkem dobrej zdroj na maso z ramenu totiz 😅
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    Tak je z toho smes do tortil.

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    _ANT_: krom rychlé paštiky (coz není oběd, ale treba zítřejší snídaně) - přebytek zamrazit a výhledově do pastýřského koláče, tam se vejde spousta tepelně upraveného masa a zapečení v kořeněné omáčce zhojí i případné ztráty chuti z vyvařeni a mrazení:-)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    smichej to s cesnekem, petrzeli, zasmahlou cibuli, strouhankou/varenejma kroupama, vajickama, sul pepr cumin paprika, zhnacej z toho koule nebo tycky, obal ve strouhance a pec v troube nebo trojobal a smaz ve fritaku. k tomu nakej nakyslej dip s limetou bilej nebo cervenej ala curry a imho se po tom slehne zem.

    ja ale z prace lohnu trochu ranch dressing a doma ho zhustim trochou majolky, dam srirachu, petrzel, limetu i s kurou a trochu cukru a pak tezce namacim. ja ty koule ale delam v trojobalu a ve fritaku v praci den potom co se meni olej... troubova verze je o dost slabsi
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    *obed
    _ANT_
    _ANT_ --- ---
    Dostala jsem pul kyble vyvarenyho veprovyho masa z vyvaru na ramen. Psovi je to cely skoda, s horcici a chlebem to nemame sanci sezrat vsechno, i kdyz je to teda moc dobry. Co s tim muzu udelat, abych z toho vyrobila pbed pro 4clennou rodinu?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    CMLKA: povar ji s nakou zeleninou pomalu. ziskas dobrej vyvar. pak ji muzes jebnout treba do tech sunkafleku, nebo posekat, smichat s dohneda zarestovanou cibuli a naplnit tim knedliky...
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    Hola, koupila jsem u Madaru na trzich uzenou panenku, ale je slana tak, ze se to neda jist. Co s tim? Napadlo me hodit ji do sunkofleku, ztrati to varenim tu slanost? Nebo ji mam treba nejdriv povarit ve vode?
    ZCR
    ZCR --- ---
    ADELHAIDA: přesně tak - to ochlazení kvůli vloženému pekáči atd. nebude nijak razantní, protože je limitované rychlostí přenostu tepla
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    KURE: Hlavně se trouba hodně ochladí, když ji otevřeš, abys do ní to těsto dal.
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: ne nezbytně. Aby nedocházelo k přetáhnutí teploty, nemůžeš topit na plný knedlík až do 100%
    Takže posledních pár stupňů bude pomalejší.
    Další věc je, že když tam dáš kilo mokrýho těsta pokojový teploty, tak ti klesne teplota v troubě, o něco. Takže třeba ze 180 na 160stupnu. Pokud si ji předehál na víc třeba na 220, spadne ti na 200, a casem na 180 co je nastaveno.

    Takže ano, imho to pomůže tomu mít těsto co nejdřív 180st. teplý. O kolik, to si netroufam odhadnout a bude to silně záviset na typu trouby.
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Heledte, trouba ohrivaji nelinearne? jakoze kdyz ji osmazite na 220, tak da driv 180 stupnu nez kdy ji date rovnou na 180? To je prece blbost, to je spis pociovy, ne? :)
    AIJA
    AIJA --- ---
    EDERA:
    V kuchyni je otevřená ventilace, teď je tam ráno tak 17st....ráno vyndám plech, zapnu troubu na max, než pomašluju a posypu, tak se rozheřeje, dám plech a stáhnu na míň.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam