• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXCanon EOS xxxD a xxxxD Canon EOS 1000D, 1100D, 400D, 450D, 550D, 600D, 650D, 40D, 50D, 60D)
    Klub všech majitelů a příznivců Canonu 450D (a 1000D, jelikož má podobné parametry a shodné příslušenství). Rady, tipy, triky, zkušenosti.

    Majitelé fotoaparátů hlaste info pro nástěnku

    , do pošty nebo ve formátu *INFO_EOS* a zde informace
    rozbalit záhlaví
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    MURHAAYA, WWWNICK: nene, pevny sklo urcite ne .. sice jsem asi taky linej se hejbat, ale ja proste musim zoomovat (vidim, zapnu, zazoomuju, zmacknu, mam .. rychla akce) .. mit nikon, tak jdu do 18-200, coz bohuzel v obodobne kvalite na canon nemame .. tak porad lepsi jedno na siroko a jedno na dalku, nez mit sadu deseti skel ne konkretni ohniska :-)

    VASAX, LADINEK: to je prave ten pruser, ze kazdej na ty Lka hrozne laka (viz nazory na megapixelu apod) a ono je to na tech ukazkovych fotkach fakt videt .. krasna kresba i proti svetlu a po krajich, zadna aberace, je to uz fakt pro fajnsmekry (teda z myho kvaziamaterskyho pohledu :-) a prave je vynikajici, ze tohle nejlevnejsi Lko stoji asi 16k (oproti zbytku za dvojnasobek a vic)
    ale ta stabilizace .. zajdu do skody to vyzkouset, no, moc tem mym roztresenym rukam neverim

    ACID: tyjo, 21k uz je fakt palka .. to je jeste o 5k vic jak to Lko (a to uz si taky rikam ze je hodne) a teda nevim - da se na tu clonu 2,8 fotit? podle komentaru je opticky lepsi ten canon, tak teda vaham, aby vyhoda z vetsi svetelnosti pokryla ten rozdil v cene
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    MR_DAN: no jestli to neplanujes davat na ff, tak klidne jdi do 85 f/1.8, na cropu ti to da hezkych ~ 130 a to uz o tobe foceny clovek ani vedet nebude, pokud chces jeste vetsi dalku tak 100 f/2 by taky nemusela byt zla volba (ale s timto sklem nemam zkusenost). Ja osobne zoomy nerad protoze jsem pak lenivejsi hledat uhly z kterych bych fotil a vubec jsem potom takovy mene hybajici se.
    MURHAAYA
    MURHAAYA --- ---
    co treba se vykaslat na zoom a jit do 85/1.8 nebo 100/2. kvalita bude naprosto nekde jinde a dlouhy je to az az.
    ACID
    ACID --- ---
    MR_DAN: mozna pouvazuj nad sigmou 70-200/2,8 pokud budes mit moznost si vybrat z vice kusu, tak by to nemusela byt spatna volba
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    MR_DAN: taky se priklanim k 70-200/4L... Stabilizator ti sice pomuze na delsich ohniscich, ale to, ze se lidi hejbou ti neodstrani :)) Ten rozsah mezi 50-70mm ti chybet nebude.
    VASAX
    VASAX --- ---
    já teda nevím jeslti mezi 1 a 2 je nějaký skok. ale z tohoto výběru bych šel po 3. a můj sen je 2,8 IS :-)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ahoj,
    prosim o radu, o vlasni nazor na problem.

    potrebuju doplnit sirokac (momentalne sigma 18-50 f/2,8-4,5 DC OS HSM) nejaky zoomovacim objektivem, naprosto konkretne urcenym na foceni lidi na festakach a podobnych akcich (hlavne ve dne a bez stativu) .. nemuzu s 50mm ohniskem nikomu mirit ze <2 metru do obliceje, pac z toho maji krecovity vyrazy, uhybaji apod .. idealne kdyz o me ani nebudou vedet, jen si zazoomuju pekne z dalky

    a ted - nejsem zadnej profik a delam to jen pro radost, ale vyslednou kvalitu rozdilnych skel si fakt uvedomuju .. na druhou stranu si uvedomuju taky obsah moji penezenky, tak co byste delali na mem miste vy?

    1) setak canon 55-250 f/4-5,6 IS .. tj nejlevnejsi varianta, nejhorsi kvalita .. stabilizator je nutnost, pomale ostreni dost saje, protoze se lidi casto hejbou

    2) canon 70-300 f/4-5,6 IS USM .. ne az tak stredni cesta co se tyce financi, je tam uz oproti 1) docela rozdil .. na druhou stranu to bude znat na kvalite konstrukce, vetsi rozsah zoomu, lepsi kresba .. tenhle by mi asi doporucila vetsina (bude mi chybet ten rozdil ihnisek 50-70?)

    3) canon 70-200 mm f/4,0 L USM .. jeste o malo drazsi nez 2) .. bez stabilizace (!!) ale je to Lko, takze kvalitka..

    4) neco uplne jinyho? proste nevim, tamron, sigma .. zas tak strasne moc se v tom neorientuju a uz z toho mam bolesti hlavy ..

    predem dik!
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    tak mne vcera vykradli byt.. timto tedy koncim sve nejapne a laicke dotazy ohl. objektivu, jelikoz jedinej fotak co mi zbyl je na telefonu..
    VASAX
    VASAX --- ---
    WWWNICK: To chce vyzkoušet, ony papírové předpoklady rychlostí často záleží i na zařízeních ve kterých se používají (a občas mi připadne že i na momentální poloze planet sluneční soustavy :-)).
    Ale výměna A-Data za Sandisk je jednoznačně pozitivní krok.
    Ale ono to prostě trvá... obzvlášť u "burstu" se nasčítá i čas zpracování komprese dat do CR2, pak procpat těch patnáct mega/soubor na kartu, kde se víc jak 10MBps člověk nedočká.
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    JIRAS111: mno to je snad jasny, svetelnost. Sigma ma na nejuzsim konci 4 kdezto Tamron po cele skale 2,8...
    WWWNICK
    WWWNICK --- ---
    potreboval bych nejak zrychlit ukladani bufferu na kartu na 450D, myslite ze by sdhc class 10 mohlo pomoct? pripadne misto A-Data sdhc karty dat sandisk extreme? mate s tim nekdo zkusenosti?
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    EMIS: no ja se ted momentalne rozhoduju mezi timto tamronem a sigmou 17-70 f 2.8/4 .. cim u tebe zvitezil ten tamron ?
    POMPO
    POMPO --- ---
    RAMO: No do toho sundavani objektivu by se mi nechtelo. Ale neco do sebe to ma...
    Weather sealed je u vyssich modelu, asi krome 1D rady, spis komercni tahak.
    Fotak vydrzi vic, nez vypada.
    RAMO
    RAMO --- ---
    POMPO: fotil jsem s nim v lednový litvě, třeba několikrát denně jsem s nim přecházel mezi minus 20 stupnema a pokojovou teplotou a vzdycky jen stacilo sundat objektiv aby se lip vyparovala zkondezovana voda a fotak to dal bez jedinyho problemu
    POMPO
    POMPO --- ---
    MARTIK:
    a nerikejte to lidem az ho budu chtit prodavat.
    POMPO
    POMPO --- ---
    MARTIK:
    Nejdyl sem mel 1000d na lijaku asi hodinu. komplet mokrej, curky vody kolem. Behem toho sem "vesele" fotil.
    Pak sme vesem dovnitr, otrel to rucnikem a pohoda.
    mnohem vic vadi prechod z tepla do zimy a zpet. Konkretne kondenzace vlhkosti.
    MARTIK
    MARTIK --- ---
    prosím vás, jak moc je 1000D vodotěsný?
    pod vodu s ním nechci, ale musím se bát každého deště? Fotíte v dešti normálně, nebo schováváte foťák pod nějakou pláštěnku?
    EMIS
    EMIS --- ---
    JIRAS111: Tohle presne jsem resil pred rokem. 17-80 se zadna v cene a kvalite srovnatelne k tamronu 17-50 nedelala. Takze jsem vzal tu 17-50 a spokojenost maximalni
    LSDMASACRE
    LSDMASACRE --- ---
    WANTO: to rozhodně udělám... vyzkouším a uvidím, ale ty by si se raději teda přikláněl k 17-50 pokud to dobře chápu? :)
    JIRAS111
    JIRAS111 --- ---
    LADINEK: asi to tak dopadne, diky...
    LADINEK
    LADINEK --- ---
    JIRAS111: on to moc dobre nejde technicky, resp. jde ale bude to asi strasne drahy a tak se vyplati udelat dve skla...

    Ja osobne bych se na IS a delsi ohnisko vyprdnul a sel bych do T 17-50/2,8 je to skvely sklo a na krajinky podle me idealni...nehleded na to, ze na cropu je to stejne 27-80...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam