• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    Piráti.czprosíme účastníky debaty, aby se zdrželi vulgarit a osobních útoků alespoň na úrovni některých slušnějších klubů tady na NYXu (nereagujte na ID DANYSEK a VYHULENY_UFO jsou to trolové)
    Veškerý gaychat patří do druhého klubu, zde bude smazán.
    homepage - www.pirati.cz | twitter - 
    @PiratskaStrana | toto je polooficiální odborný klub pro nyx-aktivní členy, kandidáty, příznivce a potenciální voliče - ne [ oficiální fórum ] | pokud hledáte na NYXu spíše obecnou diskuzi o autorském právu, zkuste [ Piráti nebo novodobí misionáři kultury? ] | pokud chcete obecně tlachat o nově vznikajících politických stranách a hnutích, zkuste [ Politické alternativy a jejich příznivci ] | pokud chcete Piráty obecně nemoderovaně poloodborně zdrbnout, jsou tu pro vás [ Piráti.cz (unofficial) ] | povolební priority [ 20 nejdůležitějších bodů pirátského programu ]
     
    Automaticky detekované klikatelné hashtagy pro lepší organizaci obsahu jsou v tomto klubu vítány - příklady: #praha #volby #koalice #privacy #media apod.
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KEIKIN:
    FRK_R23: on je problém v tom, že fórum dříve bývalo živější. Teď hodně členů prchlo na Zulip, vnitřní strana (vedení, poslanci, kamarádi) se zase drží svých facebookových skupin... asi proto, že nechce být držena v šachu TO, který komunikační systémy strany provozuje.

    Jsme jediná zbývající strana, která má nějaká vlastní relevantní média, odpovídající naší době, v roce 1900 by strana byla soustředěná kolem novin, vlastněných stranou, které by navíc živily spoustu novinářů, odpovědnýc za to, aby se noviny fakt proávaly, ale současně by tam byly články předkládající pohled na svět očima té které strany. Tohle byl koncept liberální stranické demokracie před 100 lety.

    Ať volby dopadly jakkoliiv, tak koncept, že všechna média skoupí Babiš a strany mohou tak akorát vyslat jednoho žvanila do televizních debat, je fakt vzdálený tomu, jak to původně mělo fungovat.

    ODS má prý nějaký intranet, ale ten je neveřejný.

    Ať mám k Pirátům a jejich vývoji jako zakládající člen jakékoliiv výhrady, a jsem smutný z neúspěchu (patřil jsem k těm, kteří pro koalici se STAN hlasovali, protože jsem chtěl být "státotvorný" a ne jen věčná mladistvá opozice...), tak některé koncepty, třeba že vnitřně demokratická politická strana ovládá nějaká svoje média (a nemyslím tím jen Pirátské listy, ale právě média odpovídající 21.století, tedy diskuzní fórum, sociální síť, apod.) pokládám za základní pilíře kontinuity demokracie v téhle éře. Demokracie fakt není to, že si uděláte anketu na Zuckerbergově Facebooku, který vám podsouvá do timeline to, co algoritmy uznají za vhodné pro Zuckerbergův business...
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    KEIKIN: Nevim co ti mám říct, tohle je fórum Pirátšký strany. To je to místo, kde se berou všechny ty citace "zevnitř" strany.
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    FRK_R23: tvl ale těch fór je více
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    Pls o jakém fóru pirátů se neustále mluví ? To jako nějde na FCB ? Nebo Zuulip ?
    Jinak Piráti za mně udělali chybu a to se mohli poučit od jiných. Těch 22 poslanců z minula obsadilo první místa na kandidátkách. Jen proto, že si to patrně silově prosadili, jsou poslanci, mají váhu....Ptám, se. Proč piráti nedali šanci lokálně úspěšným lidem, kteří jsou známi a respektováni ? Současní poslanci mohli být klidně na konci kandidátky, kdyby je někdo moc chtěl, tak se dostanou dopředu. Absence autorit na čele - to je dle mně zásadní pochybení.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Poslanec za Piráty Profant: O spolupráci s ODS se budeme muset dohodnout uvnitř strany | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/pirati-snemovni-volby-volby-2021-volebni-debakl-piratu_2110092331_zpo
    moje míra shody s tím, co říká Ondřej Profant v rozhovoru, je velká...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    NECROMAN: ano. ale Piráti můžou sice odejít, ale to je tak jediné, co mohou udělat. Nebudou do ní moc tvrdě jít, protože nebudou mít hlasy na to jí položit.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OTZ: v podstatě, účastnit se vlády, když nejsou poslanci, na kterých by závisela důvěra, to je skutečně dobrovolnictví...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    OTZ: myslím, že fér postup bude účastnit se vlády, ale pokud začne SPOLU se Starosty dělat nějakou šmelinu, tak odejít do opozice a začít do vlády tvrdě jít.
    Myslím si, že SPOLU i Starostům je tato možnost dost jasná a hodně se budou snažit, aby si Piráty nenaštvali proti sobě.
    OTZ
    OTZ --- ---
    tuna a dale

    Všichni tady umřeme: povolební superanalýza
    https://youtu.be/BllC6F3SWCU?t=2016
    OTZ
    OTZ --- ---
    vyserte se na vladu a zustante v opozici, nebo si tam z vas udelaji vsichni hadr a pak uz bude jenom pohreb..
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    KOD: STAN (M) Pirati (M) neudeleno
    jck: 38006 (2) 18532 (0) 124890
    jmk: 70294 (4) 37413 (0) 246697
    khk: 44866 (2) 16356 (0) 116982
    kvk: 36404 (2) 17775 (0) 20005
    lik: 65089 (2) 14903 (0) 109408
    msk: 41631 (3) 31958 (0) 184059
    olk: 35212 (2) 17808 (0) 107476
    pak: 31756 (2) 19358 (0) 103398
    pha: 125374 (4) 116617 (2) 326409
    plk: 36404 (2) 17775 (0) 106661
    sck: 180259 (5) 43570 (1) 326299
    usk: 44406 (1) 34669 (1) 132113
    vys: 32160 (1) 12480 (0) 105164
    zlk: 40933 (2) 16278 (0) 111257
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Podle dat z volební studie 2017 45 % voličů STAN použilo preferenční hlas. KDU 43 %, TOP 09 35 %, ODS a ANO 29 %, SPD 26 %, KSČM 25 %, ČSSD 22 %, Piráti 13 % (!).
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    JVMLOK: me asi slo o ten kontrast s "podobné kotrmelce tady předváděl 4 roky Babiš" - kotrmelce ve vystupech a opatrenich vedouci k chaosu (treba by k nim nedochazelo, kdyby se o tom nejprve nekdo pohadal interne?)
    KEB
    KEB --- ---
    JVMLOK: tohle je velká pravda a přesně jak říkáš spousta lidí to bere jako pravdu pravdouci
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    MEMNON666: nj, ale diky transparentnosti fora je to v podstate uplne jedno, protoze jako normalni clovek nevidis jenom vystupy v parlamentu, kolikrat spis vubec, protoze tyhle picoviny nema cas nikdo sledovat, ale o tom, co se deje na forech, pise kazdej platek.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    JVMLOK: koaliční smlouva se dodrží, jednat se bude, ale jestli se dohodne takový výsledek, který schválí celostátní forum, toť otázka,
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    JVMLOK: ja bych tedy, s dovolenim, rozlisoval mezi vstupy na foru a vystupy ve snemovne - nejprve se o vec klidne rozhadaji na foru, dojdou k nejakemu konsensu a ten pak prosazuji ve snemovne, ne? (imho)
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    KEB: to je právě to, tihle idioti fakt nebudí dojem integrity a strategie. Naopak, podobné kotrmelce tady předváděl 4 roky Babiš a za poslední rok a půl tím dokázal zabít poměrně slušný počet vlastních voličů...
    KEB
    KEB --- ---
    JVMLOK: to volání po opozici neberu vážně. To zase někdo plácá na fóru. A i kdyby to padalo od úzkého vedení jsem ochoten to připočíst na vrub šoku a frustraci z tohohle pruseru. Je třeba vydržet pár dní až opadne šok.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    XCHAOS: mám tam chybu, samozřejmě kroužkama přidělím asi N/počet kroužků, ale všem stejně (kdybych to chtěl striktně na celá čásla, tak 4*N/počet :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam