• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FRANCIMORJÓGA
    STQ
    STQ --- ---
    JUNIPETRUS: no dobre do kazdopadne je. akorat mi z toho vychazi, zes ani necetl jogasutry, coz je docela s podivem, kdyz pozoruju zapal se kterym tu diskutujes o necem, co je ti evidentne uplne cizi. kdyz se te pak clovek zepta na praxi, ktera by mela prakticky podpirat to, o cem mluvis tak akorat mlzis...
    INK_FLO
    INK_FLO --- ---
    DARJEEL: praktikuje jógu handrkování v nyxáckých duchovních auditech...díky mnohaleté praxi je v tom jeden z největších mistrů, překvapuje mě, že jste si toho nevšimli a nedokážete to ocenit

    btw. já se nezmůžu na víc, než pozdravy slunci, takže dále přispívat nebudu a budu raději jen číst :-)
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    STQ: to je dobre
    STQ
    STQ --- ---
    JUNIPETRUS: no hlavne je to popsany v jogasutrach.
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    STQ: to ano, stupne, plody podle zpusobu meditace a koncentrace existuji. Mnoho mistru dokaze definovat a popsat zpusob i proces velmi presne.

    STQ
    STQ --- ---
    JUNIPETRUS: akorat ona meditace (a jeji stupne, plody a pokracovani v jednotlivejch stupnich samadhi) je stejne presne definovanej a popsanej proces jako asany a pranajama. nikde zadny misto pro tydle mysticky tajemny cviceni a mlhavy vyjadreni o tom, co vlastne clovek dela a svedky vedomi a absolutni absolutna...
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    STQ: :-)) To je prave ono. Takove cviceni samozrejme celkem snadno popises. Ja ale takove cviceni nedelam.
    Meditace? Ty ano:-)
    TORUVIEL
    TORUVIEL --- ---
    TADEAS: Pani Raková, díky, kouknu na to.

    KAREN: Tlustá kniha, to je taky dobrý nápad, díky.
    KAREN
    KAREN --- ---
    STQ: jj, je to sice pevna vazba, ale na zmacknuti je to mekci a ma to vuli, nez si to finalne sedne ,D
    STQ
    STQ --- ---
    JUNIPETRUS: si nejak nedokazu predstavit co by mohlo bejt intimniho na tom (v pripade moji aktualni praxe) kdyz ti reknu ze cvicim prvni a druhou serii nebo ze kazdy rano v pet dejcham podle instrukci vydech levou-zadrz 45s+bandhy-nadech levou-zadrz45s+bandhy-vydech pravou-zadrz45s+bandhy-nadech pravou, opakovat pul hodiny. hm? nebo na popisu ruznejch fazi koncentrace, meditace...?
    STQ
    STQ --- ---
    KAREN: tak to ses tak napul hardcore :)))
    STQ
    STQ --- ---
    JUNIPETRUS: ja se te neptam kams to dotah, ale co cvicis :) to je uplne legitimni otazka, stejne jako otazka na tvyho ucitele nebo linii, nic intimniho na tom nevidim. ty jo? a proc?
    KAREN
    KAREN --- ---
    STQ: TORUVIEL: ja pouzivam Tezaurus jazyka ceskeho - nebo nakej slovnik .)
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    STQ: cti pozorne moje prispevky a treba se neco dozvis.
    Tohle jsou veci, ktere jsou velmi soukrome, a neni dobre, to kde komu roztrubovat.

    Jakou kdo dela jogu a kam to dotah se pozna z jeho projevu, nazoru a filosoficky postoju
    TADEAS
    TADEAS --- ---
    TORUVIEL: http://www.iyengar.cz/ - klikni na vyroba a prodej
    STQ
    STQ --- ---
    JUNIPETRUS: Ashtanga Vinyasa
    STQ
    STQ --- ---
    JUNIPETRUS: a jak vypada tvoje praxe dznanajogy?
    STQ
    STQ --- ---
    DARJEEL: jj, strava se mi zmenila ve trech ohledech: jim daleko vic podle rocniho obdobi a toho kde zrovna jsem, tzn v zime/studenejch oblastech jim vic hutnejch jidel, smetanovy omacky, klidne ty knedliky, houby, cesnecka, obcas maso, v lete pak daleko lehci, ochlazujici jidla, rejze, hodne ovoce (idealne mistniho).
    druha vec pak je ze jsem cast praxe - asany a pranajamu presunul na brzo rano (5h) a kdyz v 8 skoncim, mam hlad, takze snidam jak vlk. obed zustava lehkej, vecere lehka nebo zadna. kdyz cvicim odpolko tak vetsinou snidam malo, neobedvam vubec a vecerim lehce.
    a treti vec je ze jsem daleko min militantni co se doporuceni z Hatha Yoga Pradipika tyce - tzn cesnek jim, cibuli jim, maso taky obcas jim a zadny zasadni zmeny mysli nebo nalad nepozoruju (teda krom syrovy cibule, ale ty se vyhybam). daleko neprijemnejsi mi prijde prehrsel cukru nebo kava, ty se mnou delaj horsi veci...

    ale upozornuju ze se to neda brat jako nejaky doporuceni, tenhle rezim vychazi z toho jakej jsem telesnej typ, co mam za praci a jakou mam praxi...
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    STQ: DARJEEL: a ty?
    JUNIPETRUS
    JUNIPETRUS --- ---
    STQ: dznanajogu.
    Ale joga je jisty princip, kteri tu ja a nekteri kolegove naznacili, zahrnujici nejruznejsi metody, ktere mohou byt vhodne pro ruzne prilezitosti nebo faze.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam