• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MONYSEKAUTORSKÁ POEZIE *
    Na nástěnce najdete pravidla klubu, informace o textech zdejších autorů jinde, poetické kluby některých zdejších přispěvatelů a také další kluby, zabývající se literární tvorbou.
    Tamtéž si přečtete také rady a postřehy o psaní, kritice a nutnosti autorské práce. Přečíst si nástěnku se velmi doporučuje.


    The best of tohoto klubu (jak ho vidí někteří zdejší autoři a kritikové) najdete zde: Autorská poezie - výběr Můžete také nominovat.
    Pokud píšete hodně emotivně a vaše texty jsou spíše prožitkové, můžete zvážit uveřejnění v klubu Emotivní poezie
    V případě, že nemáte zájem o kritiku a chcete se hlavně podělit o svoje zážitky, doporučujeme klub Azyl pro věčné romantiky
    Obtížné aspekty poetova života a všemožné drby z oboru zpracovává Těžký život básníkův
    Pokud vás klub Autorská poezie všemožně rozčiluje, navštivte opoziční autorský klub Poesie bez pranic a tkanic
    Technická poznámka: klub je zpřístupněn ke čtení i pro off-Nyx čtenáře.
    rozbalit záhlaví
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    PLASTIQUE: ...a bijme (ho) s rozumem ;)
    PLASTIQUE
    PLASTIQUE --- ---
    Vyserme se na poety
    a na jejich hloupé věty,
    netrpme již konzumem,
    ubijme ho rozumem!






    RICARDERON
    RICARDERON --- ---

    Kudy kam pro přítěž?
    Potraty slunečnic z úplaty inkoustu

    Talíře s olejem
    Úplety podpěr a váhavost obočí
    Kongregace améb

    Kudy kam pro přítěž?

    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    NATASHA: Děkuju... :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    BUBLINKY: Myslím, že přijdou další.
    Myslím, že teprve prohmatáváš tu bolavou půdu. Je brzy.

    Ale tato část ano, tam to pro mne už je i teď:

    Dnešní nákup ve večerce
    162 korun
    včetně vína a cigaret
    bez čokolády
    a bez cigaret
    pro tebe
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    TOMASZ: Tady jsi to chytil. Už ten nástup v první strofě, ten mě baví ze všeho nejvíc, protože to je celá kniha ve třech verších --- ale funguje to celé. Celé se to uzavírá v oblouku.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SONA1: Ano, též bych z toho vyrobila bonsaj, možná o jiném kmeni než Ty, ale ano.
    FIN
    FIN --- ---
    KONZUM23: nuže, tomuto
    .:: WAGON ::.
    http://www.almanachwagon.cz/naklad/sanda/w07III.htm
    já říkám experimentální poezie, ty náš jeden zbytkový odpade.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    EDUDANT:
    Je to tak: ta báseň není ničím podstatně jiná než básně jejího druhu, ale zároveň je v ní kostřička něčeho, co je zatím schované za ní:


    Nad naším bytem uprostřed vysokého domu
    Chtěl jsem ti ukázat sílu zázraku

    zkoušíš jestli dýchám, jestli přežívám

    Měl bych se otočit a jít do neznáma?

    vypít všechnu ranní rosu musím teď
    nebo nikdy

    chtěl jsem ti ukázat sílu zázraků
    ale přesýpací hodiny řekly ne


    Ta někde vidím lano, které ten text svazuje - a řada obrázků je pro mě navíc, ředí.
    A hodiny nesípají, obvykle :)

    Tedy, myslím: pozoruješ, pozoruješ místa a děje, pozoruješ se - to je dobré.
    Než bude dobré to, co vznikne, ještě to bude trvat. Ale někde to tam je.

    A dost Ti závidím to, z čeho jsi to psal :)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: To je ono.
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: v jednom co-čísle jste toho měli tunu, včetně velice povedených šandových hrátek...
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    FIN: Hledal jsi tohle? :)
    .:: WAGON ::.
    http://www.almanachwagon.cz/exp.htm
    BUCHVI
    BUCHVI --- ---
    KONZUM23: "A když mě máte za zlé že experimentuji tak už fakt nevím." (tady: KONZUM23) Nevidíš si do huby. Já vím, že mi teď řekneš něco jako že jsi to tak nemyslel, nebo že jsi to nemyslel na tuhle konkrétní tvorbu, tak víš co? Nech si to od cesty. Jak jsem do diskuse vplul, tak z ní zase vypluju a dál se budu jen tiše smát, nashledanou v lepších časech.
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    KONZUM23: To, žes to politicky nemyslel, někteří (třeba já) pochopili už dávno. Ti, kteří to nepochopili, to už asi nepochopí nikdy. Také je třeba pochopit, že slovem "politický" nemusí být nutně označeno jen něco, co je skutečně politikou, nebo politiku mapující. Může to být i něco, co je tomu jen nějak signifikantně podobné, tj. lze napsat "politickou" báseň i o sluníčku sedmitečném. :)
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---
    Už se na to všichni vyserte dneska... :(
    BUCHVI
    BUCHVI --- ---
    Jen taková drobnost, co mě napadla při pročítání těch asi čtyřiceti nových příspěvků za dnešek, můj subjektivní názor: experimentální poezie je blbost. Dada je blbost. Dobře si uvědomuji odvážnost tohoto tvrzení, ale nechte mě ho dokončit: Dada je blbost dneska. Ta poezie byla, Konzume, experimentální proto, že experimentovala s něčím, co tu ještě nebylo - co tu tenkrát ještě nebylo. Proto měla jakákoliv dadaistická báseň tenkrát na čtenáře daleko větší účinek, než může mít dnes. Psát dneska dada už nemá smysl, protože to už není experiement, ale pouze "experiment" - a zdůrazňuji ty uvozovky. Experiment s něčím, co už tu bylo před prakticky stoletím. Tedy houby experiment, ale laciná obhajoba.
    (A abych předem utnul Tvé slovíčkaření, za "dada" si můžeš dosadit jakýkoliv minulý experimentální směr.)
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    KONZUM23: Má to pokračování? Kdybych hodně chtěla? Jsem jen zvědavá, zda je tvé nemalé sebevědomí oprávněné, to je celé
    SONA1
    SONA1 --- ---
    KONZUM23: Pravopisnou chybou zabiješ cokoli.
    FIN
    FIN --- ---
    KONZUM23: a snad zabere toto vyjádření: vůbec ti nemám za zlé, že bys zabil nějaké levičáky nebo pravičáky. mým celoživotním snem je být na den diktátorem, protože bych vzal krajní (a leckdy agresivní) levičáky a krajní (a neméně agresivní) pravičáky a naházel je na jeden ostrov a pak hrozně vydělal na prodeji práv přímého přenosu s teplým konzumním popcornem v ruce. jen kdybych to, co jsem právě řekl, napsal do básně, asi to moc dobrá báseň nebude. a v tm je ta potíž :-)
    FIN
    FIN --- ---
    NATASHA: zdá se mi to nebo se na stránce wagonu nějak nedokáži proklikat na archiv starších čísel?
    FIN
    FIN --- ---
    KONZUM23: já chápu. a ty zase pochop, že mi je úplně jedno, zda své politickospolečenské proklamace píšeš ve fraku, v ponožkách nebo v sukýnce z rákosových vláken. čiliže autor je mi více méně šumák - ovšem ten obsah je mi dáván k nahlédnutí, tudíž nahlížím. a obsah promlouvá a něco o autorovi říká. v tomto případě vyjadřuje světonázor a to sakra. to je problém manifestačních a podobných vyjádření. a nejsi první, z jehož textu něco takového promlouvá, to rozhodně ne. a nejsi ani první, jehož manifest nepovažuji za dobrý - formálně. že si eventuálně myslíš, žes obklopen tupou masou konformní, na to máš právo - to ti neberu. ale napiš to dobře - a ta kvalita je už něco, na co právo nemáš (resp. její nedostatek) v tomto klubu :-)

    KONZUM23: cha. jestli má nějaký experiment sklony ke kýči či nepodarku, je to takový, který je samoúčelný. a naopak: býti experimentem samo o sobě vůbec neznamená "jsem dobrý (jen proto), že jsem experiment". nepředpokládej, že jsme tu parta pitomců, která netuší, co je to experimentální poezie - spíš předpokládej, že někteří z nás už jí hezkou řádku viděli a četli. (slyšet se leckdy moc nedá:-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam