• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    ROLAND: To bych ani neřekl, měl hluchou matku i manželku, takže se v přenosu zvuku dost šťoural a dost pravděpodobně ho vynalezl nezávisle na Meuccim, jen nebyl první no.

    Jo takovej Edison, to je jiná pohádka.
    ROLAND
    ROLAND --- ---
    NIKDAS: Bell byl takový ala Steve Jobs minulé doby.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    LUSINDA: slušně fraktální...
    NIKDAS
    NIKDAS --- ---
    LUSIN: Akorát, že telefon vynalezl Antonio Meucci, dokonce si ho patentoval, bohužel v patentu nebyl dostatečně popsán systém elektromagnetického přenosu zvuku, takže si o 5 let později mohl Bell patentovat ten svůj.
    LUSINDA
    LUSINDA --- ---
    Alexander Graham Bell vynálezce telefonu...mimo jiné experimentoval i s konstrukcí draků. V roce 1903 vynalezl čtyřstěnného draka. (tetrahedral kite)

    Alexander Graham Bell Goes and Flies a Kite--for Science - Scientific American
    https://www.scientificamerican.com/article/alexander-graham-bell-goes-and-flies-a-kite-for-science/

    Tetrahedral kite - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Tetrahedral_kite

    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    PRAASHEK: Na základní škole jsme osnovali plán, jak nenápadně otrávit učitelku. Zůstalo jen u teorie :)
    PRAASHEK
    PRAASHEK --- ---
    FRK_R23: platí to i o jablečných jádrech btw
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    ERRTU: Slyšel jsem to o meruňkách.

    Internetový portál bezpečnosti potravin - Jádra meruněk představují riziko otravy kyanidem
    https://www.bezpecnostpotravin.cz/jadra-merunek-predstavuji-riziko-otravy-kyanidem.aspx
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ERRTU: Aha.
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    HOWKING: tak to jo, tohle se tyka deti tak do 8 let. dospelec uz jich musi zfutrovat 100-200 kusu.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ERRTU: No jím to stále. Ale i kolem puberty a vážil jsem kolem 70 kg. Netušil jsem že je to jedovaté. Je to chutnější jak mandle.
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    HOWKING: malo informaci a) v jakem veku b) koliks vazil c) jsi mutant? :D
    tohle je jen takova obecna mirna zajimavost, pocitam ze se to bude lisit podle metabolismu, veku a kyble dalsich faktoru.
    me to spis zaujalo kuli faktu, ze v tech peckach vubec kyanid je.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    Myslím tedy ta jadérka.
    HOWKING
    HOWKING --- ---
    ERRTU: Fakt? Pecek broskví (chutná mi to) jsem snědl i dvacku a nic.
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    v peckach tresni nebo broskvi je dostatek kyanidu na to aby 5-6 kousku zabilo dite.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    HARALD: ano:)
    HARALD
    HARALD --- ---
    HAR4NT: A první dvě byly Praha a Vídeň?
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    SALVATOR: jo tohle me bavi:))) na prelomu 19. a 20. stoleti bylo jedno mesto, kde zila 3. nejvetsi populace Cechu, 2. nejvetsi Polaku a Reku na svete atp., a to mesto se jmenuje Chicago;)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Poláků je celosvětově víc, než Ukrajinců (cca 60 milionů ku 45), ale Poláků v Polsku je míň, než Ukrajinců na Ukrajině (cca 37 milionů ku 41), zaokrouhleno hodně zhruba.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    NELLAS: A vojenské hlídky zní dost divně. Než člověk zjistí, že je to vlastně biatlon.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam