• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MAKROUSEK: Překladatel? Jakože někdo, kdo si říká překladatel, komu byla zadávána práce spočívající v překládání, nerozuměl? Tak tam prostě fláknul něco, co foneticky slyšel, i když to nedávalo vůbec smysl? Překladatel? Tomu se mi nechce za mák věřit.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    SALVATOR: Protoze proste nerozumel, co to Southern Oracle znamena.
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MEJLA77: To Sandonoriko mi dodneška vrtá hlavou. Kdo moh takhle přeložit? A proč? Jižní věštírna pasuje na Southern Oracle počtem slabik, to by se do dabingu dalo podle mě bez problému nacpat.
    CDR
    CDR --- ---
    V ČR již přes 70 let rostou divoce tři druhy opuncií.

    V Českém středohoří dozrávají opuncie. Chutnají sladce - Seznam Médium
    https://medium.seznam.cz/clanek/topi-pigula-v-ceskem-stredohori-dozravaji-opuncie-chutnaji-sladce-27984
    ELISEBBAH
    ELISEBBAH --- ---
    MEJLA77: ja si hodne dlouho myslela, ze je to Jozin Zbazin. Priste jmeno a prijmeni.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Dobře, přidám svou do mlýna. Aneb jak si náctiletý Atuarfik zvesela prozpěvoval svou oblíbenou píseň všude, kudy chodil, protože si myslel, že ta úvodní část vyjmenovává jména dostihových koní:

    Hair-Sodomy
    https://www.youtube.com/watch?v=TzwGfP98vGM
    CDR
    CDR --- ---
    MEJLA77: jsem sama doma!

    A pak jasnej Pearl Jam- Jeremy sbohem, sbohem :3
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    to se asi děje plošně. klasika "scuse me while i kiss this guy"
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    RSZ: a co tam teda říkal?
    RSZ
    RSZ --- ---
    Na Gottwaldově pohřbu vystoupil i zástupce čínské delegace, ale jaksi se zapomnělo na překladatele z čínštiny. Alespoň to tvrdí v pořadu na čro, kde i pustili kousek onoho projevu (proneseno na tribuně na vaclqvaku).
    EKG
    EKG --- ---
    MEJLA77: Z toho si nic nedelej. Mam bliz k padesatce nez ke ctyricitce, a az nedavno jsem zjistil, ze Moja Naivna ma diry na riflach a ne na rukach.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    MEJLA77: ale tohle je spíš soramini než Mondegreen :)

    tady na začátku slyším "pálí mě bidlo"
    Massive Attack - Spying Glass
    https://youtu.be/HTOUellI94g
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Jeden známý mi prozradil, že až v dospělosti zjistil, že kamkoníčky neexistují (kamkoníčky pojedeme) a manželka si taky v dětství myslela, že v té trampské písničce se zpívá "tam, kde čpí podkoní", co je to "žirafičí krabice" jsem se dozvěděl taky až v dospělosti...

    Jo a to Sandonoriko z Nekonečného příběhu je Southern Oracle, nemáte zač :)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    to já zase v Coldplay - Adventure Of A Lifetime slyším místo "see yeah" docela jasně "sieg heil" - cca 4:22-4:24

    Coldplay - Adventure Of A Lifetime (Official Video)
    https://youtu.be/QtXby3twMmI?t=263
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Radši mi řekněte, jestli je to cranberry sauce nebo I buried Paul nebo I'm very bored nebo něco ještě jiného. Chytrolíni.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    NJAL: tak ono se to nabízí :-)

    jinak teda ještě přidám, že jako první si s Bobem potáhl Ringo Starr, protože "drummers always go first" (to je prosím pěkně jeho citace z jednoho rozhovoru, kde se ho na to ptali :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    TRISSIE: Zamenu "I can't hide" za "I get high" jsem cetl prozatim v kazde knize o Beatles, ale je fakt, ze jsem cetl jednu ceskou, jednu slovenskou a jednu anglickou.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    TRISSIE: Mám podezření, že Bob Dylan by přinesl zásobu toho nejkvalitnějšího hulení, i kdyby se nepřeslechl. :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    kde se vzalo slovo mondegreen, to asi víte (já jsem to nevěděla, ale je to i v příslušném klubu na nyxu, tak to ostatní vědí).

    ovšem věděli jste, že psychedelické období Beatles odstartoval právě - mondegreen?
    V jejich písni "I wanna hold your hand" z října 1963 se totiž zpívá "I can't hide" - což ovšem, vzhledem k době vzniku, velmi mnoho posluchačů slyšelo jako "I get high". Ne že by Beatles v té době marihuanu neznali, na scéně v Hamburgu se s ní už potkali, ale nepřišla jim jako nic extra zajímavého.
    Až do 28. srpna 1964, kdy do jejich manhattanského hotelu dorazil oslavit vyprodaný koncert v Queensu Bob Dylan. Bob Dylan, který taky slyšel "I get high", a byl tedy přesvědčen, že nejlepším příspěvkem na afterparty bude řádná zásoba toho nejkvalitnějšího hulení.

    And the rest is history :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam