• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCCHADětská kniha
    LAUNCHER
    LAUNCHER --- ---
    Ahoj, snazim se naucit 6yo predskolaka cist. Ma o to sam zajem, trosku se mi vzteka, ze mu to porad nejde. Tak se mu budu snazit max pomoci.

    K tomu tu mam 4yo predskolaka.

    Potreboval bych:

    1) Tipy na detske knihy dle tzv. geneticke metody cteni (~ vse napsano velkymi pismeny)
    2) Tipy na detske comicsy. Ne pls Ctyrlistek, moc je nebavi. Mam objednany Rychle sipy, ale imho spis pro starsi
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    Tak Prasina se vraci do knihkupectvi a kazdy mesic by mel byt k sehnani sesit s pribehy
    Pra�ina: K��dov� pan��ek - 9788076372610 od Paseka
    https://www.knihacek.cz/paseka/1-prasina-kridovy-panacek/
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    JANISKA: 7.9. bude autogramiáda v Řevnicích u Prahy, pokud by nadšení bylo dostatečně veliké ;)
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    SEBIEN
    SEBIEN --- ---
    JANISKA: díky za tip!

    Ovšem: hodím do googlu a v Ads řádku mi to nabízí v shopu nabídku "Planeta je Prga - Planeta je Prga - Kniha o kundě - Planeta je Prga...." :)
    VOY
    VOY --- ---
    JANISKA: Co je princezna Prga? Koukam, ze na databazi knih ta Planeta jeste neni.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    Pro milovníky princezny Prgy - vyšla kniha Planeta je Prga a moje dcery (4 a 6) jsou z ní nadšené, musely jsme ji přečíst celou během dvou dní - a to jsme si ještě u jednotlivejch kapitol dost rozsáhle povídaly (což je super, že ta kniha takovýhle rozhovory vyvolává).
    Jazyk je velmi, ehm, inovativní a nebojí se provokovat. Některé pasáže mi šly přes pusu docela obtížně (například nadávka "ty předkožko přetažená"). V korekturách zapomněli opravit nějaké ty shody přísudku s podmětem a vyjmenovaná slova, ale když odhlédnu od svého profesí podmíněného grammar/pravopis náckovství, uznávám, že je ta kniha udělaná opravdu dobře. Jak byla videa z hlediska narativu minimalistická, tak tady je všechno hezky odvyprávěné, podpořené novými postavami (jednou takovou mikropostavou se stává vlastně voice over - zde rétorický vypravěč) nebo doplňujícími zápletkami.
    FIFI
    FIFI --- ---
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    Ad Čtenářský deník - znáte facebookovou skupinu Nezletili kritici? Je to fajn prostor, kde děti můžou čerpat tipy na četbu od vrstevníků, psát svoje dojmy z četby, plnit čtenářský výzvy a třeba i dostat recenzni výtisk knížky. Z dětství si pamatuju, že psát si záznamy o knížkách pro sebe samu mi v určitou chvíli přišlo zbytečný, ale když se moje občasné dojmy objevily ve školním časopisu, měla jsem pocit, že to psaní má nejakej smysl. Pro každého to asi není, ale třeba by to některé potomky motivovalo ;) Píšou tam děti už asi od pěti let (přes rodiče) až po osmnáctiletý.
    BRUNA
    BRUNA --- ---
    K tem nestrasidelnym dobrodruznym kniham- nasim klukum se v 8-10 letech libil Jo Nesbø, cetli oba nekolikrat kazdy dil a nalakali dalsi deti.
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    LADY_MYSKA: Jo, takovýhle záznamů jsme zkoušely už pár, ale vůbec se to nechytlo (vždycky zpracuje jednu knihu...), tak to netlačím...

    Teď nadšeně obě holky udělaly pár testů na Čtení pomáhá (znáte, že jo ;) ). Ale taky se k tomu vlastně nechtějí vracet...
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    ANNNA: dcera ma profil na DK, ale uz si tam nic nezaznamenava ( drive tam mela knizky, co chce cist a nebo si koupit, tak ted uz mam smulu). Jak jsem psala, syn neni moc velky ctenar, tak to u nej ani neresim
    Ale objevila jsem tenhle a treba by mohlo deti zaumout
    https://od-berusi.wixsite.com/blog/post/ctenarsky-denik-zaznam-o-knize
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Teď čteme s prostřední Písečníky a bludný asteroid, je to napínavý a strašidelný dost, strašně se držím, abych nečetla napřed, a jsem napjatá jak struna :-D

    Teď jsme si právě s prostřední sedmiletou na problematiku samostatného čtení sáhly zase jinak. Ona má čtení "zadarmo" - naučila se velmi lehce samostatně číst, čte samostatně od předškoláka, celkem plynně od pololetí první třídy. Takové ty jednoduché knížky s odstavce na stránku jsou dávno pod její úroveň, samostatně a nesmírně hrdě přečetla prvního díl Harryho Pottera (děj znala z audioknihy a z filmu).

    Jenže pak ouha, vytáhla jsem na ní ty Písečníky, suverénně to chňapla a četla... ale najednou zjistila, že ta knížka je tlustá a napínavá a písmenka jsou malý a zálusk má na tisíc dalších knížek... tak jsme se pokorně vrátily ke společnému čtení. Tak uvidíme, jaký najedeme režim.
    JANISKA
    JANISKA --- ---
    Ještě k té strašidelnosti - nedávno jsem po čase narazila na citát svého oblíbeného Maurice Sendaka (autora Tam kde žijí divočiny): "In reality, childhood is deep and rich. It’s vital, mysterious, and profound. I remember my own childhood vividly. I knew terrible things. But I knew I mustn’t let adults know I knew. It would scare them."
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    PAKOBYLKA_: Kluky na samostatné čtení bavil David Walliams a teď čtou Klub tygrů od Brzeziny. To mi přijde fajn, je tam dobrodružný příběh, hlavní hrdinové jsou děti a i se něco málo dozvědí. Mladšího (8 let) baví Jirka ve vesmíru, nebo tak nějak, od Stephana Hawkinga. Je to příběh o klukovi a holčičce, prokládaný výkladem o vesmíru a s reálnými fotkami planet, měsíce a tak... Taky je celkem bavila Správná pětka a ná mám ráda pohádky a příběhy Roalda Dahla
    GORMIE
    GORMIE --- ---
    MAR_TINA: Za mě tam nic tryskajícího není, natož erotika. :D Mně se zdá, že si to tam někteří mermomocí projektují.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ANNNA: neboj se a čti, užiješ si to i dospělá
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    QUANTI: Když jsme četli především my, psala jsem jim to do takového pevného sešitu... teď už by si to měla dělat spíš sama a přesně znechucení se bojím ;)

    Já sama si jen vedu seznam na Goodreads... furt se odhodlávám napsat ke každé knížce alespoň odstavec, ale musím zjistit, jak si to nastavit, abych to viděla jen já ;)
    QUANTI
    QUANTI --- ---
    ANNNA: ještě ne, ale přemýšlím, jak začít (abych jim to neznechutila).
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    Safra, já bych chtěla být zase malá!!! Takových hezkých knížek... ;)

    Vedete s dětmi něco na způsob čtenářského deníku? Papír? Goodreads?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam