• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAR_TINAMarmelády, džemy a jiné zavařování
    Výroba marmelád, dženů, rosolů a klevel. Zavařování - ovoce, zelenina, houby. Zásoby dobré na chuť i hezké na pohled.
    rozbalit záhlaví
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    SHADOWALKER: je na tom evidentne rychle zavislost. mam to taky tak :)
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    SHADOWALKER: Jj, varenje, mňam. Taková řídká zavařenina. Letos jsem vařila z jablek. :)
    MIST
    MIST --- ---
    RANDOM_NIGHT:
    SHADOWALKER: co se clovek na stara kolena nedozvi....a kdyz v tom jsou kousky ovoce, tak to se tam da taky?
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    V Rusku měli něco, co bych úplně nenazvala marmeládou, ale po čem jsem se jako dítě mohla utlouct. Dělala to moje teta. Vareně se tomu říkalo, bylo to z višní, konzistence mezi hustým kompotem a řidší marmeládou a dávalo se to do čaje. Pokaždé když z Ruska dorazila zásoba, vzrostla moje spotřeba čaje exponenciálně.
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    MIST: V Rusku se čaj běžně sladí marmeládou...
    MIST
    MIST --- ---
    RANDOM_NIGHT: ooo, to nebyl vtip, to se vazne dela, o piti naredeneho jamu slysim poprve
    RANDOM_NIGHT
    RANDOM_NIGHT --- ---
    MIST: P a L nejsou na klávesnici zase tak daleko od sebe...
    MIST
    MIST --- ---
    ANNNA: takze nejdriv si dam do pusy lzici "strepu" a pak si loknu horke vody, abych si k porezani dasni jeste oparila jazyk, v bolestne kreci to hlavou zamicham......to zni lakave :DDDDD
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    MIST: Zapít vařící vodou a zamíchat :)
    MIST
    MIST --- ---
    ZEMINO: z jamu? jak?
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    MIST: a když to nepomůže,tak z toho udělej pečený čaj :)
    MIST
    MIST --- ---
    MAR_TINA: dekuju, zkusim oboje
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MIST: zkus to zahřát k bodu varu a chvíli tak nechat. Cukr by se měl rozpustit. Co třeba ještě zavřené nechat projet jeden cyklus v myčce?
    MIST
    MIST --- ---
    Potrebuju radu....tchyne delavala uzasne visnove jamy a ma draha polovicka si je privezla. Nikdo na ne roky nesahnul, ted jsem je vyhrabala, jsou chutove porad dobre, ale cukr zesklovatel a je to jak kdyz mam v puse strepy. Da se s tim neco udelat nebo rovnou vyhodit?
    VODOMERKA
    VODOMERKA --- ---
    Příběh opravdové vášně – Předobjednávka – Knihkupectví Neoluxor
    http://neoluxor.cz/pripravujeme/pribeh-opravdove-vasne--1140/
    FILDELIN
    FILDELIN --- ---
    Recept na marmeladu s mandarinek byste prosim nemeli? :)
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    SAN_IN_DA_SOUL: aha :/ tak pak asi zavarit a to ti musi poradit nekdo jinej. Btw ted jsem delala 'hokkaido maslo' s cokoladou (vysledek neco jako nutella) a je to fakt dobry. Zavarit by se dalo taky, v lednici pry vydrzi mesic..
    SAN_IN_DA_SOUL
    SAN_IN_DA_SOUL --- ---
    SQUZZA: když já ho mám hrozně malinkej :(
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    upect+rozmixovat a mrazak
    SAN_IN_DA_SOUL
    SAN_IN_DA_SOUL --- ---
    Čas od času se tu objeví recept na cuketovou topinkovou směs, nezkoušel jste někdo něco podobného s dýní? Případně uvítám další/jiné tipy na konzervaci. Mám tu jednu obrovskou a už nevím, co s ní. Díky!
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    V jakém obchodě se prosím dá koupit samotný pektin? Klasické drogerie? Zdravé výživy? Díky
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    Trochu mimo, ale zkusim. Odeberu/odkoupim nadbytky orechu :) jakychkoliv.
    AIJA
    AIJA --- ---
    MAR_TINA:
    Mražení kopru funguje skvěle.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam