• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    CERNYRYBIZ
    CERNYRYBIZ --- ---
    SALVATOR: tomu zas nerozumim ja, ale beru to jako ne.
    (A negativni odpoved jsem cekal/v ni doufal, takze se s ni spokojim.)
    DEADSLUT
    DEADSLUT --- ---
    PALEONTOLOG: jen poznámka pod čarou, miluju tvé použití slova "pleonastičtější" :))
    ASNEK
    ASNEK --- ---
    NELLAS:
    tak si toho jeciciho lososa uvar. to asi potom sklapne...

    Screaming Salmon with Vegetables Stir Fry | Sorai Sauces - Uniquely Borneo Inspired | Feeding Your Adventurous Taste Buds| Savoury Sauces and Cooking Pastes Fiery Hot Sauce Range | Asian Cooking Paste...
    https://www.sorai.co.uk/delicious-recipes?id=875740
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    CERNYRYBIZ: Teď pro změnu nerozumím tobě. Jestli myslíte Štěpána I. Snažení, tak na tom nic mýtickýho není a žádnou spojitost s medvědem taky neznám. Můžeš mi přiblížit, jak si to myslel?
    SH_PANDA
    SH_PANDA --- ---
    SALVATOR: vyborne, takze mne ted zase ceka The Story of Human Language
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    CROSS: traduje se nejaka legenda o medvedovi a zakladateli mesta, ale samozrejme neni legendy kterou by nekdo neprohlasil za nesmysl, so what :)
    PETRUSCHKA
    PETRUSCHKA --- ---
    Napadá mě ještě jedno tabuizované slovo, kvůli kterému jsme v sámošce v Queens, notně posilněni místním hnusným pivem, dostali málem na budku
    CERNYRYBIZ
    CERNYRYBIZ --- ---
    SALVATOR: euh... Takze vlastne anglicky kral Artus a madarsko/cikansky kral Istvan jsou tataz myticka osoba...?
    CROSS
    CROSS --- ---
    BLOWUP: co jsem někde četl, tak ten erb je mladší než místní jméno. Ale jako jméno po medvědovi je samo pěkný, i kdyby etymologie byla jiná.
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    HAR4NT: brtnik je arctos arctos, jenom arctos je hnedy, realita je mnohem pleonastictejsi, nez bychom si zaslouzili
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    HAR4NT: Tak teď ti vůbec nerozumím.
    BLOWUP
    BLOWUP --- ---
    CROSS: a presto ho mame v erbu :-)
    CROSS
    CROSS --- ---
    CROSS: „jména Bernu”
    CROSS
    CROSS --- ---
    HONZAS: Doplnil bych, že ani s etymologií Bernu to neni jednoznačný a jsou minimálně dvě další varianty (teorie původu místního jména Berne) bez medvěda.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    SALVATOR: jaky hnedy??? Medved brtnik! Nadhernej pleonasmus, podobne jako jeho latinskorecke jmeno Ursus arctos;)
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    ILIEN: Příznivci Voldemorta pak na vyslovení toho jména vložili nějaký druh kouzelnického trackingu, takže je to pak upozornilo na veškerý odboj... něco jako má Koudy na nyxu na své jméno :D
    ILIEN
    ILIEN --- ---
    Ju, jsem chytrá jako wiki :))
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ILIEN: Přesně :)

    ILIEN
    ILIEN --- ---
    SALVATOR: Takovy slovo je Voldemort :-D
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Ale jinak je to opravdu asi slovanskýho původu, dá se na to usuzovat podle přípony *-inъ.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam