• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    XBAHNO: A proc se asi hneva mila kdyz do vody upustila cerveny satecek?
    XBAHNO
    XBAHNO --- ---
    JON: Takze platit se budou alimenty a ne zapletene vrbove prouti? Uff, vratte mi zpet jelito, zirafici krabici a detskou naivitu...
    JON
    JON --- ---
    DEADSLUT: ostatne, o cem je Sla Nanynka do zeli?
    DEADSLUT
    DEADSLUT --- ---
    Ze soudku velmi volně spřízněného s americkým koláčem... Možná jsem znovu-objevila kolo, ale narazila jsem na online verzi Green's dictionary of slang, kterej je lexikograficky docela chválenej, a lituju, že dlouhé zimní večery na prokrastinaci přijdou až za dlouho. Hodně jsem si pošušňala u zelí - cabbage (the vagina; one of a number of terms that equates the vagina with a vegetable), uváděno od konce 19.století, a uvařit něčí zelí jako prcací eufemismus z dvacátejch let...
    A najednou leckterý ty stařičký bluesovky vyznívaj jinak.
    Maggie Jones - Anybody Here Want To Try My Cabbage?
    https://www.youtube.com/watch?v=LyI-B8QsaY0

    Tak kdyby někoho tahle rabbit hole taky bavila:
    cabbage, n.⁶ — Green’s Dictionary of Slang
    https://greensdictofslang.com/entry/bcvjvsq
    E2E4
    E2E4 --- ---
    STARE_CASY: další viz

    Czech Out the Movies @ fuxoft.cz
    https://www.fuxoft.cz/preklady/
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    STARE_CASY: Pasti Pasti Pasticky byl prisnej a drsnej film, bizarni take, ale rozhodne ne sracka.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    STARE_CASY: Tak to aspoň dává nějakej smysl. Bizarní, ale je to něco :) Dík!
    STARE_CASY
    STARE_CASY --- ---
    FRK_R23: Český překlad Prci, prci, prcičky vznikl po uvedení českého filmu Pasti, pasti, pastičky.

    Bohužel spousta překladů názvů filmů u nás pořád vzniká podobně - aby to připomínalo jiný více či méně úspěšný film.

    Mimochodem, ty Pasti pasti pastičky byla strašlivá sračka... Zcela oprávněně zapomenutá.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    tak když už to letos bude třicet let od premiéry...

    Poldek Pfefferberg, jeden ze Schindlerových Židů a Keneallyho prvotní zdroj pro knihu Schindlerova archa, volal od vydání knihy jedenáct let každý týden do Spielbergovy kanceláře, aby ho přesvědčil k natočení filmu. Jak řekl, "Schindler mi dal můj život a já se mu snažil dát nesmrtelnost".
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    HNILOB: musel! Byla to moje moralni povinnost!:))
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    HAR4NT: musel ses ptat? :)) Ted jsem se kvuli tobe dozvedel ze...
    Among the women who lived in Vatican City was one of the daughters of an electrician, who later got married and "lost her right to live" in the city.

    Women in Vatican City - Wikipedia
    https://en.m.wikipedia.org/wiki/Women_in_Vatican_City
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    GREATDRAKE: a ve Vatikanu?
    GREATDRAKE
    GREATDRAKE --- ---
    Vzhledem k obrovskému počtu pracovníků ze zahraničí je poměr mužů a žen v Kataru 3:1.
    KOMPAS
    KOMPAS --- ---
    STENNY: Za WWII byly i poznávací karty na vojenskou techniku – siluety lodí nebo letadel:

    ALI
    ALI --- ---
    FRK_R23: ja jeste delal na iq a pak pablu.
    na kavkach jich tesne pred uplnym krachem pak koupili snad dvacet, supr kauf .))
    myslim, ze se na nich mozna jeste dela.
    STENNY
    STENNY --- ---
    TRISSIE: Jen pár perliček:
    Za WWI existovaly propagandistické hrací karty; třeba Němci měli karty, na kterých byly obrázky německých hrdinů a taky nějaké karikatury nepřátelských hlavounů.
    Některé americké hrací karty na sobě zase měly základní francouzské fráze.

    Za WWII měly některé hrací karty, distribuované do zajateckých táborů, skrytý mapový potisk (nevinná vrchní vrstva se dala odmočit).

    Během americké invaze do Iráku se mezi vojáky distribuovaly balíčky, které zobrazovaly nejhledanější politiky Saddámova režimu.

    A dneska na Ukrajině se distribuují hrací karty, které zobrazují běžné druhy ruských min a nevybuchlé munice, aby je civilisté měli větší šanci poznat.
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    TRISSIE: ok takze v hodnote trinacti znamek! Na ze na tebe prijde rada, a chces trinact znamek.diky
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    no ale už byla politika, sex, tak ještě zbývá, aby někdo napsal něco o (karetních) hrách, které hráli vojáci na frontě, a máme trio "hospodské konverzace gen X" kompletní :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    HNILOB: a povšimni si, že prodávající je knihkupec :-)
    ale známky budou něco jako dnešní kolky - prostě pošleš "ceninu" v hodnotě zboží a dostaneš svoje zboží. Ale diskrétně, chápej :-)
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    TRISSIE: nevim jestli tomu dobre rozumim, ale to si zakaznici v krame koupili nejdriv dopisni znamky a pak poslali zadost o finalni produkt?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam