popis | 269life je celosvětová kampaň, kterou začali 2. října 2012 tři mladí aktivisté v Izraeli. Ti se nechali veřejně označkovat rozpáleným železem, které se v některých částech světa běžně používá pro značení dobytka.(http://www.youtube.com/watch?v=eA0bJNMFsxA) Číslo 269, které si nechali vypálit na svá těla, znamená náhodné identifikační číslo jednoho z telat ve velkochovu mléčného průmyslu. Jednoho z miliard tvorů, kteří jsou degradováni na pouhá čísla. Pouhá čísla a produkty.
Označení jakéhokoliv tvora na pouhou číslici, znamená ponížení jeho života na spotřební zboží. Nikdo z nás nechce být jen číslem. Nikdo z nás nechce být uzavřen v kleci a nemít možnost úniku. Každý máme svou osobnost a pud sebezáchovy. Nechceme trpět… a nezáleží na tom, jakou máme barvu pleti, jakého jsme pohlaví, nebo kolik máme nohou.
Bolest je bolest
Krev je krev
Strach je strach
Jediné co nám zdánlivě dává právo k zapření přirozeného soucitu je pocit nadřazenosti. Stejný pocit nadřazenosti, který známe z minulosti. Kdy černí sloužili bílým, ženy neměly právo volit a židé ztratili nárok na život samotný. Označením číslem 269 dáváme najevo sounáležitost s oběťmi útlaku a nadvlády. Všichni jsme jedno. Všichni jsme 269.
Počet obětí holocaustu za druhé světové války se odhaduje až na 12 milionů, přibližně stejný počet Afričanů byl dovlečen do Ameriky v době otrokářství. Ale stejný počet zvířat je zabit rukou člověka každých několik desítek minut - pro potravu, laboratorní experimenty, lov, zábavu či módu.
Dnešní společnost žije v rozšířeném bludu, že bez živočišných produktů se neobejdeme, zatímco stanoviska odborníků se liší (http://blisty.cz/art/25066.html, http://www.netestovanonazviratech.cz/alternativy-k-pokusum-na-zviratech.htm etc., )
Apelujeme proto na všechny – Nebuďme lhostejní, nepodporujme utrpení, nepodporujme bolest a nezapomeňme, že otrokářství i holocaust byly ve své době naprosto legální a velkým množstvím lidí přijímány. Nezapomínejme, že máme právo volby. Zvolme si cestu bez zbytečného utrpení, vykořisťování a zabíjení. |