• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVEOVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: „Nech si zdát o spaní“

    Kurvu a intelektualku uz jsem nasel: ja jsem kurva a ona je intelektualka. Ja mam rad takovy, ona zas makovy. Oba mame radi lidi, kytky a zvirata. Ovsem v ruznych pomerech. Ja se jmenuju Tomas ona Adela. A k tomu nam dobomahej -uh.Arrakis učí filozofii nože - uřízneš to, co není dokončené, a řekneš: "A teď už je to dokončené, protože to konči zde." ~ Princezna Irulán : Sebraná rčení Muad´Diba Neávist k duševnímu sebepozorování. Dušespytné analýzy, jako: Včera jsem byl takový, a proto jsem dnes takový, a to proto. Není to pravda, vůbec ne proto, anebo proto, a nebo takový ani makový. Klidně snášet sám sebe a neukvapovat se, žít tak jak je třeba, neobýhat se jako pes. ~ Franz Kafka : Aforismy
    "Není škoda ničeho, co už je pryč. Škoda je nynějška a dneška, všech těch nesčíslných hodin a dní, které jsem ztratil, které jsem jen strpěl, které mi nic nedarovaly, ani mnou neotřásly."
    ~ Hesse: Stepni Vlk
    Proste blazen co si zo sveta aj sam seba robi legraci, zabava ostatnych a neriesi problemy. a par krat to uz bol taky hundrajuci zobrak, mumlajuci si svoje pravdy, sediaci s flaskou jabcaku
    ~ Hiena
    [[CyberPunk]] -- [[ Overdrive’s HomePage ]]

    [[Book Depository Bookstore]] -- [[I-Ting]]

    [[ TagZ: ToDo, GoTo, HowTo, Linux, Comix, sex, punk, cyberpunk, politics, human rights, woman rights [specific], violence against woman, rape, doxx dox, haxx, musick, tech, text, blog, book, ostrava, urbex, IRL, IRC, hackerspace, POMOC, BTC suxx, propaganda war, dezinformation, alternative facts, guns, knives, survival, [everithing is] INTERESTING ]]

    Internetová jazyková příručka

    http://prirucka.ujc.cas.cz/ - 62 tisic slov!!
    rozbalit záhlaví
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak Hetesa : Sex drogy a cyb’n’roll je zatim vcelku nuda, a ne cyberpunk. Nicmene ma obcas zajimave info, znate treba vydavatelstvi Anok Books?

    Puvodne udajne vydalo The Anarchyst Cookbook (filurt mi nikdo nechce pomoct s ceskou variantou, kde zaroven dame aktualni navody na nejaky ten mayhem, podle toho, co umime? Kompy, chemie, vysilavky,… ja bych chtel pridar neco k sobestacnosti, bejake navody na neddovolene oxbrojovani bych tam chtel,… atd.

    No, zas rozbihava mysl, takze Amok Books, maji pry mit treba “techniky vloupackybod a-z”, nebo “prani spinavyh penez”,….

    Zatim jsem nasel “ted jsme cikani”, coz muze byt taky zajimave.

    Odkladam na vic rano:



    Amok Books - Amok Books
    https://www.amokbooks.com/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Napada me: nehrajete si tu nekdo s drony?
    Napadlo me, ze bych chtel starterpack, pro cloveka, co nikdy nelital.
    Abych to vysvetlil: ideal by byl pouzivat to jako 2nd eyes pro psovody pri zachranarine.
    Tzn ve vysledku bych chtel:
    - mapu pokryte o lasti
    - hd kameru (idealne termo a night vision + object tracking)
    - rychla vymena baterek a velmi dostupne batery packy
    - s tim vsim souvisi nosnost

    Ale tady zaciname na 100 tacech, rek bych (nesleduju to tak rok)

    Nicmene jako starter by mi stacilo ovladani asi idealne z tabletu a radia, gps a kamera (mapa v pripade tabletu) a rychla vymena baterek. Quadro se stabilizaci. Cim levnej, tim lip, ale cim namakanejsi, tim lip.

    Voduvzornost asi cekat nemuzu, ani od drahych modelu, ze?

    Doporucte neco klidne za 2-5k z nejakych webu pochybne kvality, ale co by melo a mohlo makat na nauceni se litat, pripadne koordinovat pozemni aktivity, coz uz si zvladnu velenim pres vysilacky, pac send to headset je furt #cyberpunk (spis urcite)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Napada me: nehrajete si tu nekdo s drony?
    Napadlo me, ze bych chtel starterpack, pro cloveka, co nikdy nelital.
    Abych to vysvetlil: ideal by byl pouzivat to jako 2nd eyes pro psovody pri zachranarine.
    Tzn ve vysledku bych chtel:
    - mapu pokryte o lasti
    - hd kameru (idealne termo a night vision + object tracking)
    - rychla vymena baterek a velmi dostupne batery packy
    - s tim vsim souvisi nosnost

    Ale tady zaciname na 100 tacech, rek bych (nesleduju to tak rok)

    Nicmene jako starter by mi stacilo ovladani asi idealne z tabletu a radia, gps a kamera (mapa v pripade tabletu) a rychla vymena baterek. Quadro se stabilizaci. Cim levnej, tim lip, ale cim namakanejsi, tim lip.

    Voduvzornost asi cekat nemuzu, ani od drahych modelu, ze?

    Doporucte neco klidne za 2-5k z nejakych webu pochybne kvality, ale co by melo a mohlo makat na nauceni se litat, pripadne koordinovat pozemni aktivity, coz uz si zvladnu velenim pres vysilacky, pac send to headset je furt #cyberpunk (spis urcite)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    _OZZY_: nadelas, je to ten "holcici style" uz jsem zapomel jak se to jmenuje.
    Doporuc neco...
    Zatim to vypada, ze bych znova rozkoukal Ego Proxy, ktery se mi ale pred tema cca 10 letama zas az tak nelibilo.

    Zajima me cokoliv definovane intencema:
    - cyberpunk
    - post apo
    - doom
    - samurai [v intencich od Kenshina ze Samurai X az po Ninja Scroll]
    - krasne ulety typu Cesta do fantasie, Mononoke... Nausica me asi nezaujala, pac jsem videl, ale nepamatuju, Totora jsem nevidel, zatim
    - nezajimala me uplne Akira, pripadlo mi to hloupe
    - desne me bavi Ghost in the Shell, i kdyz i druhy dil byl degradovany, a TV series nebyly vubec nic moc
    - asi uplne nemusim fantasy jako takove, spis fakt URBAN, DOOM, END-OF-WHAT-WE-KNOW, POST-APO, a pak nejaky krasny a hodne echt veci, treba Hrbitov Svetlusek je fakt neodolatelne kruty a zly a zaroven je tam TOLIK realii

    jako nerdo-geek asi pochopis po cem jdu, beru doporuceni i od dalsich.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jejeje!!! Ja se dobre bavim!!! Podme si uz konecne zahrat Shadowrun.
    Krom Etny se probudil i na islandu Ejakulat, nebo jak se jmenuje, v USA se chysta zaplava kobilek, do toho cechomor, do toho herpes virus u koni, srn, kravicky jsou jen otazka casu, do toho ebola.

    Ja jako vim, ze je to zpusobene jen tim, ze je vic zprav nez driv, ale me to pripadne jako bozi apocalypse setting pro cyberpunk s prispenim magie.

    Taaaak, a jeste nejake nadstandarni zaplavy, treba uz konecne ta 1/5 Londyna do pice... (to se odhaduje az na 2025).

    Kdo by hral?
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    Cyberpunk 2077 Czechia edition
    http://www.youtube.com/watch?v=_d8LHWcQkr4
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pokud vas zajima cyberpunk, tak touhle tridou jedu pravdepodobne vypalili William Gibson Caseovu neuralni soustavu tak specificky, ze Case nemoh do matrixu.

    Jedy jsou velmi komplexni, ale izolovat komponenty je mozne a daji se tim vypinat treba specificke nervy.

    Na receptor presne. Ziji v teplych morich pobliz koralovych melcin.

    Blbustky typu novicok jsou proti tomu jak kladivo proti jehle.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Hmm, a oni jsou tam mrtvi. Jeden policajt, jedna zenska zastrelena policajty a 3 dalsi.

    No pekne... cloveka vzdy potesi dobre zpravy poranu.

    Cyberpunk is comming baby, yeah!
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    BOTA01: Taky cet, vsechno od nej, me se teda asi nejvic pozdaval Konias (vsechny 3 jsou vcelku dobre), echt!!! Post apo je pak Drsny Spasitel, to jsem tady daval uz driv i jako video od nadsencu z bandy Junktown (viz cyberpunk audit a tak), a hodne dobre mi prislo tusim Ve Sluzbach Klanu?

    Takovej ten hornickej narez, jak tam kozelnici adepti rezi nejake sutry, a pak uz jeden z nich netezi sutry pro klan, ale pro sebe...

    Narez je ta cast, kde zustanou v zavalu. Nebo ja nevim, me to jako narez pripadlo (a to nemluvim z te perspektivy, ze treba 1/8 studentu na Slezske Univerzite, kdyz jsem tam delal knihovnika az sociologii a fyziku, tak mela v rodine aspon jedno umrti zavalm a metanem... nejlepsi kamos tam, tak tatuno)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pamatuje si tu nekdo Hell : The Cyberpunk Thriller?


    Agony Music Video "Shores Unknown" by Android Lust
    http://www.youtube.com/watch?v=pNuVzNs6P84
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uz jste videli alespon kus serialu Watchen?
    Je nesmysl koukat na to, pokud neznate original, ovsem pokud jej znate, a vite, jak moc se tam resi a] americka svoboda, b] distopie, ktera by nastala, kdyz by Batman, Superman nebo Spiderman vyrostli; tak tohle je proste dospela verze Watchmanu o par desitek let pozdej.
    Vcetne aktualnich problemu, vcetne odkazu jak podprahovych, tak podpasovych... za me dobry.
    Neni to sice uplne cyberpunk, ale ta distopie sveta, kde neni jasne, kdo vlastne hlida hlidace, tak je vlastne dost punk, after all.

    Doporucuju.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pro Booxy (www.databazeknih.cz) jsem napsal gonzo recenzi (tady uz to kazdy zna, jen to davam proto, ze do Adly a Specz chci nacpat knihu, co jsem cet nejvickrat— muze za to Specz, pac kdyz byl u nas, hledal jsem “vytisk” na uloz.to, na a ze si dam prvni kapitolu a uzjsem nemoh prestat)...

    Takze za me: CHCETE-LI MIT S DITETE HACKERA, dejte mu cist Neuromancera Estetika je snad pohne dal, k technice a etice.

    Gibson je Jules Verne sve doby...

    —— subjektivni gonzo style “recenze”

    Tahle kniha mi zmenila zivot, trvale. Koupil jsem ji nekdy mezi roky 1991-94, a od te doby si z vyletu do Prahy pamatuju jen to, ze jsem odmital odejit z hotelu a pod Karstejnem ci v Kutne Hore z autobusu. Muselo mi byt maximalne 13 let,a tehdy jsem se rozhod,ze se stanu hackerem.Zacal jsem schanet manualy k sitim,unixum,Novellu,zacal programovat v Pascalu a pochopil,jsem,ze bez anglictiny to nepujde.Hry jsem zacal prekladat slovo od slova se slovnikem,psal si vlastni hry zalozene na cybwrpunkovem backgroundu (a pak jsem objevil RPG Shadowrun a Cyberpunk 2020).Neprospane noci a prolamovani bezpecnosti skolni site,to nebyla poza,to byla realita a touha zapalena Gibsnovym Neuromancerem.Snil jsem o tom,ze nez mi bude dvacet,budem se milovat i hadat pres Sit. Virtualne a presto se dotykat.Pak prisel internet.Jen vizualni virtual jeste neni,ale to neva,pismem vzdy predas vic, nez obrazky (film/kniha). Ta estetika,kdy se punk mycha s hi-techem a vidis pak holku, co ma v dreaddech vypalene transistory. Cyberpunk je dnes. Jak utopicka, tak distopicka cast.

    K prekladu: mel by existovat jeden od Rauwolfa,ktery pry je stejne dobry, jako Vypalit Chrom, ja vsak cet jen origo (uzasne poeticka basen, ten Neuromancer, ale ne pro zacatecniky) a pak Neffuv preklad: jo, ma tam chyby, pac dub neni dubl, a zamotky nejsou dreaddy, naopak pole hydroponicke ganja zni silene, ale Rasta tu rostlinu opravdu znaji jako ganja, pole “travy” by znelo jak, kdyz se bavi o ganje vase matky na namesti v Prostejove.

    Na to, jak je original poezie, a tak je myslen, Neffovo prebasneni je jeste zlaty, oproti automatickemu prekladaci v Count Zero a Mona lisa Overdrive (mmchodem nic Overdrive mam od 1995, hadejte odkud;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Download Hell: A Cyberpunk Thriller - My Abandonware
    https://www.myabandonware.com/game/hell-a-cyberpunk-thriller-33g

    (Je to SPATNY! Dejte si radej bloodnet, ale kdyz vsechno, tak vsechno, jak rikala Babicka)

    Dulezity je, soustredit se na neco jinyho, kdyz vam vrtaji zuby, zvlast, kdyz to trva fakticky.... vecnost.

    To je ten problem s procesorovym casem a vlozenym vedomim, jak casto dostanes preruseni, tak casto neco citis. Blby je, ze mezitim nejsi, takze ti staci dat preruseni jednou za par hodin, a ty stejne furt vnimas kontinuitu. Blby je, kdyz ta kontinuita je Peklo, no.


    Kdo by mel dojem, ze to chape, ale nema jeste dost fraktalniho rozkladu osobnosti na levelu preruseni procesoru, a kdo treba nezil v 90.letech, muze si semnou dat regresi ke staremu cyberpunku, z jehoz napadu se i dnes jezi vlasy, i kdyz furt tu virtualitu nemame. No, mozna jedine dobre:

    Egan Greg - Mesto permutaci - Mesto permutaci.epub | Ulož.to
    https://uloz.to/file/T9u8GRjanSs6/egan-greg-mesto-permutaci-mesto-permutaci-epub
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Cyberpunk 2020 Download ( 254 Pages | Free )
    https://www.pdfdrive.com/cyberpunk-2020-e33442665.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---

    “ You're not going to master the rest of your life in one day. Just relax. Master the day. Than just keep doing that every day. ” ― Anonymous

    (Motto of core book Cyberpunk 2020)


    Mmchodem cyberpunk is fokken now (to je odkaz na to, ze corebook se jmenuje “2020”)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Proc ja jsem si nikdy vlastne nezcizil booky Cyberpunk 2077, kdyz sel Shadowrun do prdele s vyssima edicema?

    Cyberpunk Wiki | Fandom
    https://cyberpunk.fandom.com/wiki/Main_Page
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jak ctu ten Vykolejeny Cas, furt jeste nevim, i kdyz si myslim, ale to u PK Dicka nemaka. Tam proste nevis, nekdy ani po docteni.

    Kazdopadne jsem si vzpomel na jeden vcelku slusnej cyberpunk. 13.patro.

    Tam v jeden moment postavy vyjedou za mesto, a misto reality jsou videt jen geometricke site, jakoby kostra hor na obzoru, ktera ale neni potazena texturou.

    Ten pocit z toho je takovy... “velky”? “Nelidsky”? “Osamely”?

    Jednou za cas, kdyz koukam na hory na obzoru, nebo cityline, rikam si, ze by bylo zajimave, kdyby se to fakt stalo.

    Teda ono to tak vlastne je, zejo. Textura veci je jen vysledkem prace nasich smyslu, jinak postavene oko (treba slozene hmyzacke), tak vidi uplne jine veci.

    A ta geometricka kostra?

    Vzdyt i ta prece existuje, zakony fyziky, chemie, matematika....

    Ten obzor s horama bez textury vlastne nevidime jen proto, ze nechcem.


    Vzdycky jsem si rikal, ze pokud by se treba objevil nejaky ne-lidsky zivot ve vesmiru, treba by nebyl schopen pochopit, ze ja, sedici v kresle s hrnkem caje, tak ze jsme oddelene objekty.

    Vzdyt vsechno jsou to prece atomy, jen v ruznych konfiguracich. Cim ja se lisim od kresla a hrnku?

    Nejakou konfiguraci, jenze to neni univerzalni, univerzalni je atom, nebo neco mensiho. To ostatni uz jsou jen nase smysly a nase zvyky, paradigmata.


    Konecne Americti indiani si puvodne mysleli, ze jezdec a kun jsou jedna bytost (a tak dobre konquistadori urco v sedle nesedeli, pakaz z pekla)...


    Jednou se stejne vzbudim pod posteli, pac atomova konfigurace me i matrace dojde stavu, kdy castice propadnou mezerami mezi sebou (ne, to se nestane, kbuli silne a slabe jaderne sile, ale predstava dobra, ne?;)

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kin-Dza-Dza is something like an advanced cyberpunk film. It's a lot about people and social structures which on the planet of Pluke of course have many parallels to our society. It's a very funny movie, but it's also a melancholic movie with great philosophical sense.


    Kin-dza-dza! - Wikipedia
    https://en.wikipedia.org/wiki/Kin-dza-dza!?wprov=sfti1
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Ale mam jeden NEHEZKEJ NEPEKNY, hilight. Jeden z mejch bejvalejch herakovejch kamosu (kterej neni uz kamos dlouho, mmchodem vcelku prominentni id na Nyxu, kdysi, dodnes ma ID v zahlavi Cyberpunk Auditu), tak je pozitivni. 39,7*C a kasel.
    Na heraku skoro nikdy nedostanes rymicku, to jen kdyz mas abstak, tak je to pico zapal plic a chripka se srackou, a to jak remen. Ale krom angyny se rymicky vubec neresi ani po 7h stani v kose u metra na Kacerove.

    Jenze jestli to ma on, maj to vsichni heraci v Praze. A vezte, ze zadnej z nich nezustane doma, pac herak ti fakt nikdo nedonese, pac kazdej ho doji uz cestou.

    Navic myslim, ze fetky pujdou srat, ta imunita asi nebude uplne cool.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    SPECZ: uz mas prvni dil zasebou? Musim rict, ze druhy konci tak, ze vlastne, kdyz by to nezkoncilo, tak by to bylo stejne dobry.

    S tim ma problem i China Mielville, kterej pise uzasne uchylnou urban fantasy s pridechem anglie a komunismu, ale vzdycky po 2k stranach si rikas, ze je vlastne uplne jedno, co se stalo s postavama, proste to nema pointu, oproti tomu, jak je samotna kniha bozi


    Az doctes Hyperion, dej si Nadrazi Perdido, pokud Ti nevadi hodne moc stranek, a fantasie, ktera ma potrebu predefinovat i nazvy dnu v tydnu, jejich pocet a predevsim princypy humanity.

    Akorat to neni sf/cyberpunk, je to proste naprosto nedefinovatelnej hardcore, s tim, ze je to samozrejme bajka o soudobem svete. To Hyperion, Neuromancer nebo Duna taky. Nejvic samo pak Pratchett.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam