HONCKA: no hele, ale tak nejde celý život zůstat antisystémovou protestní stranou. v podstatě určité změny, které musí příjít, nejde asi prosadit tak, že stát úpllně zrušíme. Já osobně taky nejsem úplně šťastný z toho vývoje, kdy jsme se v maximální míře tvářili jako catch-all party, a teď vlastně, když jsme teda tu všeobecnou přijatelnost úspěšně předstírali, bychom měli couvnout a odmítnout to, co se obecně v politice pokládá za úspěch (byť je to relativní).
Fakte jem, že i kdybychom na vládu měli pozitivní vliv (ČSSD jistě na Babiše taky měla), tak ve výsledku se na nás svede cokoliv, co ta vláda zvoře (viz "Hřib v Praze může za dpravní zácpy"..). Ale přesto si myslím, že je je logičtější do toho jít, než nejít.
Ovšem to, s jakou samozřejmostí (vesměs zřejjmě nevoliči) Pirátů předpokláají, že do toho Piráti MUSÍ jít za každou cenu, že to předem slíbili, apod. - tak to je hodně nepochopení situace. Piráti v podstatě slíbili Milionu chvilek, že nebudou kazit vznik antibabišovských koalic, a zapojili se. Toto dodrženo bylo. Ale to, že celostátní fórum bude povolební koalici ratifikovat, bylo od začátku veřejně známo, takže to pokřikování, jak jako máme povinnost to schválit a co že si vůbec dovolujeme o tom diskutovat, tak to je s prominutím drzost. Pokud ostatním vyhovují strany vůdcovskéo typu, kde je všechno předem dané a žádná diskuze nehrozí, tak je to jejich věc. U Pirátů se o tom principálně diskutovat a hlasovat bude, i kdyby to vypadalo na 80% pro a 20% proti...